Треба просто дотримуватися того, що написано в Хартії Організації Об’єднаних Націй. Це все що потрібно для стабільного миру.
Про це з трибуни спеціальної сесії Генасамблеї ООН на тему української Формули миру заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок.
«Ми маємо мирний план прямо перед нами – це Хартія ООН. Її принципи дуже прості: рівність суверенитетів, територіальна цілісність і невикористання сили. Тому шлях до миру також дуже чіткий: росія має вивести свої війська з України, росія має припинити бомбардування, росія має повернутися до Хартії ООН», – заявила німецька міністерка.
За словами Бербок, всі делегації мають можливість зробити внесок у цей мирний план – сказавши агресору зупинитися, давши чітко зрозуміти: це не мир, якщо агресор просто каже своїй жертві здатися, якщо агресор отримає винагороду за своє безжальне насильство. Бербок підкреслила, що це суперечить самій суті Хартії ООН. Отже, такий «мир» не буде миром, він принесе ще більше насильства.
Дипломат зазначила, що Німеччина підтримує Україну в її праві на самозахист, це право прописано в статті 51 Хартії ООН.
Бербок не погодилась з твердженнями, що надаючи Україні зброю, партнери підливають масла у вогонь війни.
«Заради чого ми би це робили? Ми не хотіли цієї війни, ми її не обирали», – заявила глава МЗС ФРН, додавши, що її країна з радістю витратила би гроші на вирішення власних внутрішніх потреб.
Водночас, підкреслила політик, правда полягає в тому, що якщо росія припинить воювати, війна завершиться, але якщо Україна перестане боротися, припинить існувати сама Україна, і людські страждання триватимуть.
Бербок також наголосила, що російська агресивна війна принесла численні страждання не лише українцям, ця війна відкрила зяючу рану по всьому світі: сім’ї на всіх континентах не можуть звести кінці з кінцями через стрибки цін на енергію та харчування тощо.
«Ми всі згодні з тим, що хочемо, щоби страждання припинилися – в Україні та по всьому світу. Ми хочемо, щоби війна припинилася, ми хочемо миру», – підкреслила Бербок.
Вона закликала країни зробити правильний вибір: стояти в ізоляції разом із гнобителем, агресором, або об’єднатися заради миру; залишатися мовчазним або захистити Хартію ООН, щоби Хартія могла захистити нас. Адже йдеться не лише про майбутнє України, сказала німецька міністр.
Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час виступу на спецсесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку 22 лютого представив проєкт резолюції «Принципи, що лежать в основі всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні».
“Не можна порушувати принцип територіальної цілісності… Світ потоне в хаосі, якщо ми допустимо силову зміну кордонів, прикриваючись політичною доцільністю чи симпатією до агресорів. За підтримки світу Україна може відновити свою територіальну цілісність і повагу до Статуту ООН. І це буде. Це позбавить росії та інших агресорів бажання нападати на інші країни”, – сказав Кулеба.
Зазначимо, що раніше Володимир Зеленський представив свою формулу миру.
Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні на спільній із Президентом Володимиром Зеленським пресконференції у Києві заявила, що така формула миру є чудовою відправною точкою для пошуку шляхів завершення війни та побудови тривалого й справедливого миру для України і для Європи.
«Ми всі працюємо над пошуком вирішення цього конфлікту. Я вважаю, треба взяти до уваги, що Україна докладає дуже важливих зусиль у цьому напрямку – у неї є Формула миру з десяти пунктів, яку вона представила міжнародній спільноті. Я вважаю, що це чудова відправна точка для початку. Але важливо, щоб мир був тривалим і справедливим для України і для Європи», – сказала Мелоні.