5 підприємств, пов’язаних із діяльністю Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, російського бізнесмена Костянтина Григоришина та В’ячеслава Богуслаєва, тепер перейдуть у власність держави.

Відповідне рішення 6 листопада прийняла Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Про це повідомляє “Економічна Правда” з посиланням на своїх співрозмовників у структурі та міноритарних акціонерів “Укрнафти”.

Зазначається, що рішення НКЦПФР передбачає, що всі акції у компаніях, які належали переліченим особам, відтепер будуть передані у користування української держави. Водночас наразі невідомо, чи компенсують втрати колишнім власникам і міноритарним акціонерам підприємств.

У власність держави передадуть акції 4 осіб:

  • Ігоря Коломойського – “Укрнафта”, “Укртатнафта”,
  • Костянтина Жеваго – “АвтоКрАЗ”,
  • російського бізнесмена Костянтина Григоришина – “Запоріжтрансформатор”,
  • В’ячеслава Богуслаєва – “Мотор Січ”.

Майже половина, а, якщо точніше, близько 42% всіх акцій “Укрнафти” належать компаніям Коломойського. Ще 50% + 1 акція є у власності державного “Нафтогазу”, а решта – у руках міноритарних акціонерів.

Крім того, Коломойський з Геннадієм Боголюбовим контролює приблизно 60% акцій “Укртатнафти”. Натомість лише 40% належать “Нафтогазу”.

В’ячеслав Богуслаєв, якого нещодавно заарештували за держзраду, був власником “Мотор Січі”. У 2017 році він продав 56% своїх акцій китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Однак через певні порушення з дотриманням антимонопольного законодавства, маніпуляції з акціями компанії заблокували.

Олігарх Костянтин Жеваго мав у власності підприємство “АвтоКрАЗ”. Воно виготовляє великовантажні автомобілі.

Власником “Запоріжтрансформатор” є Костянтин Григоришин. Компанія виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Відомо, що підприємство збанкрутувало.