Контрнаступ триває вже протягом четвертого місяця. В Україні багато разів наголошували, що наступальні операції наших військових будуть продовжуватися і взимку. Глава держави розповів чесно про труднощі, які виникають під час цього контрнаступу.
За словами Зеленського, українським військовим на фронті бракує озброєння. Йдеться передусім про боєприпаси і засоби протиповітряної оборони. Крім того, він нагадав, що рух наших військових сповільнюють і ворожі мінні поля.
Президент зазначив, що перед Україною постане ще один виклик – зима.
Ми маємо пройти її, не втративши ініціативи на полі бою, – наголосив Зеленський.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.
Також він підкреслив, що всі хочуть побачити швидкий результат на полі бою, однак не слід забувати, що це масштабна війна, яка триває майже два роки.
«Є втома, але ми дуже мотивовані і ми все зробимо. щоб перемогти нашого ворога», – запевнив український лідер.
Раніше глава держави неодноразово коментував український контрнаступ, наголошуючи, що він дається ціною великих жертв та героїзму захисників. Зеленський закликав світ усвідомити, що війна в Україні – спільна. Він наголошував, що успішний контрнаступ і перемога – це гарантія безпеки для всіх.
Ми платимо найвищу ціну, це правда. Я не хочу повторювати ці слова, усі знають ці слова. Але всі мають не тільки знати це. Люди на Заході мають це відчувати. І в них є вибір. Вони можуть відчути це, коли їхні родини будуть під справжньою загрозою. Чи вони цього хочуть? Справді хочуть спробувати? Я не рекомендую, – сказав український лідер.
Також президент просив партнерів надати Україні зброю, яку вона потребує, а «не ту, яка просто десь у них там є». Коментуючи темпи контрнаступу, Зеленський заявив, що він рухається швидше, ніж санкційні пакети.
Не секрет, що окупанти сконцентрували значні військові сили на Лимано-Куп’янському напрямку. Там ворожий контингент налічує понад 110 тисяч військовослужбовців та значну кількість техніки, включаючи приблизно 1 000 танків та близько 2 000 бойових броньованих машин. Цю інформацію представив керівник пресслужби Східного угруповання військ, Ілля Євлаш, додавши, що також ворог накопичив там приблизно 800 артилерійських систем та близько пів тисячі ракетно-артилерійських систем залпового вогню.
На Східному напрямку продовжуються важкі інтенсивні бойові дії. Ситуація залишається напруженою, але контрольованою. Зазначимо, що 3 жовтня президент України відвідав Лимано-Куп’янський напрямок. Крім того, Президент України також перевірив танки Leopard-2 та бойові машини піхоти CV-90. До слова, ця техніка від партнерів вже брала участь в бойових діях на Куп’янському напрямку.
Зеленський під час робочої поїздки на Харківщину зустрівся з бійцями танкового підрозділу 21-ї ОМБр.
Візит президента на Лимано-Куп’янський напрямок показує важливість цього напрямку та стратегічне значення його як для нас, так і для противника, – заявив керівник пресслужби Східного угруповання.
Росіяни акумулюють свої резерви на цьому напрямку. Зокрема, 25-ту російську армію, яку нещодавно туди перекинули. Нині бойові дії там стали інтенсивніше. Противник застосовує авіацію та штурмує позиції. Так за минулу добу, 3 жовтня, росіяни 11 разів проводили штурми. Ворог 600 разів обстріляв позиції української армії. 20 разів він застосовував авіацію. ЗСУ продовжують вживати необхідних заходів, аби окупанти не змогли прорвати оборону на цьому напрямку.
На Лимано-Купʼянському напрямку загарбники тримають 25-ту армію. Її перекинули з Центрального військового округу. Переважно з Уралу, Поволжя та Сибіру. Ця армія ворога укомплектована мобілізованими та російськими військовими з підрозділів, які раніше розбили в Україні. Загалом у 25-й армії Росії приблизно 12 000 осіб. Як повідомляє британська розвідка, військових до 25-армії країна-агресорка почала збирати лише в серпні. Розгортати це військо окупанти планували не раніше грудня. Однак, ймовірно, Росія кинула їх у бій через протяжність фронту. А також через те, що українська армія наступає на трьох різних напрямках.