У російських загарбників, звичайно, все йде “за планом”, тож і морально-психологічний стан російських військ на лівобережжі Херсонської області – за планом не найкращий.
Він наразі нагадує той, який був в окупантів, коли вони очікували на контрнаступ Збройних Сил України на правобережжі.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк. Вона нагадала, що тоді на російських загарбників чинився і ідеологічний, і психологічний, і інформаційний тиск.
“Зараз продовжується робота з виснаження ворога: морально-психологічного, логістичного, транспортного, коли під вогневим контролем тримаються їх шляхи, за якими вони розраховувати підтягувати резерви, і зараз ці резерви тримаються на віддаленні і не можуть дістатися тих місць, де вони потрібні. Також для них ускладнена та сама ротація. Тих, кого піднавчили з мобілізованих, вони намагаються посилити ними східний напрямок, а тих, кого треба відновити після боїв, вони намагаються залишити на півдні. І навіть ця логістика вже завдяки нашій роботі для них ускладнена. Це дуже суттєво вливає на морально-психологічний стан”, – розповіла вона.
Також вона відповіла на питання про те, які російські військові вдаються до дезертирства найчастіше.
“Як правило більшість цьому піддаються свіжомобілізовані, це для них більш характерно, оскільки вони навіть під час мобілізації, формування мобілізаційних команд, досить високий мають показник вишукування способів повідомити про себе, як про особу, яка не бажає воювати. Це і через фонд “Хочу додому”, це і через чат-боти, які їм роздаються у вигляді флаєрів і листівок на тимчасово окупованій території”, – розповіла Гуменюк.
За її словами, найчастіше це та категорія російського населення, яка була затягнута у війну вже після того, як побачила її справжній розвиток.