Разумков підтвердив, що створює власний політичний проект і незабаром його представить (зв’язки з Комаровським та Гордоном спростовує), хоча ще не так давно говорив, що це фейки і нічого він не створює — просто послідовний і принциповий… Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук блогер Євген Прокопишин.
“А я просто хочу повідомити простим смертним, що створити партію не так і просто, це коштує близько 10 млн дол і потім ще від 5 до 20 млн дол на рік (в залежності від масштабів). І от тепер задайтесь питанням – «Звідки у Разумкова такі гроші, якщо офіційно він декларує свої грошові активи в розмірі менше 1.5 млн дол?» – з огляду на те, як він різко став постійним гостем каналів 2-х олігархів (Ахметова і Порошенка), то це питання риторичне…”, – написав він.
Зазначимо, що екс-спікер Верховної Ради, народний депутат Дмитро Разумков (фракція “Слуга народу”) заявив про намір створити нову політичну силу.
“Об’єднуватимемося, рухатимемося вперед, будемо…повертати людей, зокрема, і в парламенті, до того, що є ті обіцянки, які від нас чекають люди… Сили у мене на це є, час теж є, бажання є, команда є. Сподіваюся, буде більше. І я робитиму все, щоб довіра людей, навіть не рейтинг, а довіра – не падала”, – сказав Разумков у програмі “Народ проти” в ефірі телеканалу “Україна-24” увечері в четвер.
Відповідаючи на уточнююче питання, чи йдеться про парламентську групу всередині фракції чи про окрему політичну силу, народний депутат сказав: “вважаю, що я знайду сили і в державі для того, щоб надалі розвивати і зробити те, що ми обіцяли людям”.
Разумков наголосив, що зараз багато людей йому довіряють і підтримують.
“Є ті, хто пішов зі мною, хто йде ще з далекого 2019 року, не змінюючи своїх позицій… Саме ми фактично створювали ту програму, з якою йшли на президентські та парламентські вибори, і люди цьому повірили. Люди повірили нам, що ми будемо рухатись уперед. На жаль, сьогодні…справді відійшли від принципів, але не всі. Я своїм принципам залишився вірним”, – зазначив народний депутат.
До слова, як йдеться в матеріалі Валентина Юрченка “Гра навипередки. Як Разумков розіграв свою відставку” для Української правди, Разумков від самого початку контролював комунікацію у темі, і самостійно запустив чутки про свою відставку, надавши докази головам опозиційних фракцій.
При цьому цілком можливо, що на початку сесії рішення про відставку ще не було, однак сам голова ВР його передбачав, бо розумів, що йому не подарують опору “антиолігархічному” законопроєкту. Відтак, зробив хід на випередження. І змусив усіх грати ролі у своїй виставі.
Депутати від влади виявилися не готовими до консолідованої підтримки Разумкова з боку експертів, медіа та опозиції. Вони змушені були заперечувати відставку, щоб заздалегідь не створювати враження про розбрат у команді.
Опозиція була рада нагоді отримати привід покритикувати владу, при тому вважаючи, що не надто ризикує рейтингами.
А сам Разумков обрав образ “жертви”, почавши його вибудовувати так само на початку місяця.
Згодом він сам неодноразово повторював тезу про те, що він не тримається за посаду і готовий піти. Така позиція безперечно підкреслила його образ і підкріпила критичні до “слуг” тези про бажання позбутися “неугодного спікера”.
Вистава за постановкою Разумкова вдалася, він виявився спритнішим за правлячу монобільшість у питанні відставки та розіграв карти на свою користь.
Водночас, хоча сам спікер від цієї історії отримав чимало позитиву, ще невідомо, чи матиме він нагоду конвертувати цей позитив у тривале посилення власного рейтингу.
Підтримка опозиції скінчилася з відставкою, коли Разумков перейшов у статус прямого конкурента.
Багато чого залежатиме від прихильності олігархічних телеканалів і їхньої готовності далі тримати ексспікера в ефірах.