Cуд задовольнив задовольнив 17 клопотань Національного анктикорупційного бюро щодо доступу та виїмки документів у справі щодо можливої розтрати бюджетних коштів мером Одеси Геннадієм Трухановим, посадовцями міськради і ТОВ «Ростдорстрой» та низки інших компаній. Про це пише Олексій Чорний на сайті «Ні корупції!», повідомляє Корупція Інфо

Кримінальне провадження №52016000000000123 зареєстроване 28.04.2016 р. за ч.5 ст. 191 ККУ.

Із судового реєстру відомо, що НАБУ отримало доступ до документів в різних управліннях Одеської міськради, Державної фінансової інспекції, банків, а також до інформації про дзвінки підозрюваних за останні два роки.

У 2014-2014 рр. Управління капбудівництва та Управління дорожнього господарства підписали договори з фірмою «Ростдорстрой» 437 млн. грн., «СК Автострой» на 241 млн. грн., ПП «Київшляхбуд» на 52 млн. грн., ТОВ «БВК «Пик-Строй» на 52 млн. грн., ТОВ «ДРСУ-Ком» на 2,5 млн. грн. Ці компанії контролюються оточенням мера Геннадія Труханова
.
В одній з ухвал зазначається, що розкрадання коштів відбувалося шляхом неповного виконання робіт та завищення їх обсягів і вартості, а тендерні процедури були формальними, договори укладались лише з фірмами, підконтрольними меру Труханову і представникам міськради. Детективи вважають, що кошти з цих підприємств виводились за межі України, в офшори.

НАБУ оцінює суму розтрати коштів місцевого бюджету у понад 800 млн грн.
Управління капітального будівництва Одеської міськради очолює Борис Панов, а Управління дорожнього господарства – Андрій Шмагай.

Відомо, що суд давав доступ до документації по тендерах 2015 року на ремонт вулиць Сахарова і Марсельська, переможцем яких був «Ростдорстрой».

НАБУ отримало ухвали в суді ще у липні-серпні цього року. Однак їх почали оприлюднювати в судовому реєстрі тільки в жовтні-листопаді.

«Ростдорстрой» записано на вірґінський офшор «Сайдлейк Інтернешнл Лімітед», бенефіціарами якого є авторитетний бізнесмен Олександр Жуков з Лондона, депутат Одеської міськради Юрій Шумахер (партія «Довіряй ділам» Геннадія Труханова), Олександр Рацкевич і Євген Коновалов.

Раніше в рамках проекту «Panama Papers» було оприлюднено документи, що Шумахер із Трухановим володіють вірґінським офшором «Corderoy Trading Limited». У своїй електронній декларації за 2015 рік Геннадій Труханов стверджує, що не має жодних компаній за кордоном.

Із 2008 року «Ростдорстрой» виграв торгів у «ВДЗ» на 4,24 млрд грн. та у «Прозорро» на 54,85 млн грн.

Геннадій Труханов є фігурантом ще щонайменше одного кримінального провадження, яке розслідує НАБУ. Воно стосується можливого заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Труханова підозрюють у порушенні закону при укладенні мирової угоди з компанією-інвестором, що контролюється Борисом Кауфмана і Олександром Грановським.