Генеральний штаб Збройних Сил офіційно повідомив про поновлення наступу на Бахмутському напрямку. У разі успіху Збройні Сили зможуть оточити значне угруповування ворога. 

 
Про це одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт, засновник БФ “Закриймо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.  

На його думку, ініціатива Збройних Сил на Сході може розвинутись у звільнення значних територій. 

Україна має перспективи щодо звільнення Бахмута. За допомогою нестандартних асиметричних дій на півночі (в районі Ягідного й Оріхово-Василівки) та півдні (Кліщіївка та Курдюмівка) від міста Збройні Сили намагаються взяти ворога в тактичне охоплення. 

Поки що на цьому напрямку ворог переважає нас в артилерії та живій силі, ми маємо діяти виважено. Крім того, Сили оборони активізувалися на північ від Соледара. Отже, наші військові просуваються вперед і борються за звільнення цих територій. 

На Бахмутському напрямку – і на флангах, і безпосередньо у самому місті – йдуть цілодобові бої, повідомив екс-командир “Азову”, майор ЗСУ Максим Жорін. Генштаб у свіжих звітах, своєю чергою, згадував про успіхи на підступах до міста. 

“Якщо раніше українські сили тримали оборону, то тепер з нашої сторони бої переважно наступального характеру”, – поділився Жорін. 

Під тиском захисників росіяни змушені майже щодня залишати позиції і відступати, додав військовий. За його словами, ЗСУ мають певний результат і за вчорашній день. 

“Зараз українські сили рухаються до того, щоб контролювати всі необхідні висоти на флангах Бахмуту. Той, хто володіє висотами, має більше можливостей завдавати ураження, контролює оперативний простір навколо. А далі – це плацдарм для подальшого просування, тактичного оточення міста, а потім і його звільнення”, – розповів боєць. 

Водночас російські війська на Бахмутському напрямку тримають близько 50 тисяч осіб. Як розповів Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ ЗСУ, “вагнерівців” серед них немає.  

Череватий розповів, що ворог підтягує у цьому напрямку велику кількість техніки. 

“Йдеться про понад 300 танків, 140 реактивних систем залпового вогню та понад 330 артилерійських систем”, – відзначив він.  

У той же час, речник Східного угруповання військ ЗСУ запевнив, що сили оборони України й надалі утримують ініціативу на Бахмутському напрямку. 

“Давлять на ворога по флангах”, – повідомив спікер. 

Він додав, що росіяни минулої доби били по українським позиціям з артилерії та систем залпового вогню, а також здійснили два авіанальоти. 

Сергій Череватий розповів, що на цьому напрямку воюють війська тероборони, десантники, піхотні підрозділи. Залучили й бойовий армійський резерв, так званий “Барс”, а також частини підрозділів невеликих ПВК. 

Тим часом ситуація на Куп’янському напрямку фронту сьогодні нагадує Бахмут “зразка липня – серпня 2022 року”. 

Про це в етері національного телемарафону повідомив майор 103-ї бригади ТрО Збройних Сил України Олександр Ганущин. 

“Ворог тут зосередив значні сили. Не стільки в напрямку на Куп’янщину, скільки в напрямку з Кремінної на Лиман. По суті, вони другі за вагою, за можливостями, за особовим складом після напрямку, де він (ворог — Ред.) борониться від нас на півдні. Ворог не шкодує на цьому напрямку боєприпаси, створює максимально незручні умови своїм артилерійським вогнем. Але лінія фронту тут тримається вже тривалий час. Підтверджується інформація про те, що такі дії ворога зумовлені тим, що він думає, що ми сюди відтягнемо сили з південного напрямку, де зараз відбуваються наступальні дії”, — сказав він. 

Ганущин підкреслив, що українські військові тримаються добре, натомість стратегія росіян провалилася. Він висловив впевненість, що на цьогорічний Бахмут Куп’янськ не перетвориться.