Президент РФ Володимир Путін під час інтерв’ю телекомпанії NBC кілька разів заявив журналісту Кіру Сіммонсу, що той “затикає йому рот”, коли відповіді глави російської держави йому нібито не подобаються. В один момент глава Кремля в емоціях навіть перейшов на німецьку мову.

У перший раз роздратування Путіна викликала ремарка журналіста під час обговорення конфлікту в Україні і трагедії МН17. Президент РФ наполягав на тому, що на Донбасі нібито воюють ЗСУ і “збройні формування” і всі використовують зброю радянського і російського виробництва.

Інтерв’юер уточнив деталі про катастрофу літака, помітивши, що весь світ вже знає, як збили пасажирський лайнер і чия саме ракета призвела до катастрофи.

У зв’язку з цим викликає подив позиція Кремля, який не хоче визнати, що підтримує бойовиків на сході України, в тому числі і зброєю.

“Якщо ви наберетеся терпіння і дослухаєте мене, то ви дізнаєтеся мою точку зору з цього питання, добре?” – обурився не звиклий до такої журналістики Путін.

Трохи пізніше він зажадав не квапити його, інакше “буде не інтерв’ю, а монолог тільки з одного боку – вашого”.

Другий раз російський лідер втратив контроль над емоціями, кажучи про анексію Криму.

Він намагався довести, що Росія “забрала” півострів на законних підставах, проте Сіммонс нагадав про існування міжнародно-правових актів, які прямо забороняють аналогічні агресивні дії.

Ви мене перебили в черговий раз, а між іншим, якби ви мені дали договорити, ви б зрозуміли, що мається на увазі “, – продовжив Путін, розповідаючи про” переворот “в Україні і нібито” вимушене “збільшення військового контингенту для охорони ВС РФ на півострові.

Ведучий намагався заперечити і тоді Путін перейшов на німецьку:

“Дайте мені сказати, в кінці кінців. (Говорить по-німецьки.) Seien Sie so nett, lassen Sie mich etwas sagen. [Будь ласка, дозвольте мені сказати.]”.

У підсумку, коли журналіст сказав, що Держдума не мала права приймати рішення про включення Криму до складу РФ, а пізніше Європа розцінила цю дію як загрозу для сусідів Росії, Путін обурився:

“Якщо вам не подобаються мої відповіді, то ви тоді не задавайте питань. Але якщо ви хочете отримати мою думку з тих питань, які я задаю, то вам потрібно все-таки набратися терпіння”.

Відзначимо також, що президент Володимир Зеленський сподівається, що найближчим часом отримає терміни і порядок денний зустрічі з главою Росії Володимиром Путіним.

Про це він повідомив в спільному інтерв’ю Agence France-Presse, Reuters і Associated Press.

Відзначається, що Зеленський сподівається на зустріч з Путіним для активізації мирних переговорів. Однак російська сторона “затягує її проведення без зрозумілих причин”.

Відомо, що в Офісі президента неодноразово заявляли, що підготовка зустрічі президентів України і Росії триває на рівні Офісу президента України та Адміністрації президента Росії, але узгодження її порядку денного і організація є надзвичайно складними.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.