Бахмут, що на Донеччині, і досі залишається епіцентром атак російських загарбників.
Зараз триває оборонна операція на цьому напрямку, і як вже неодноразово говорили, головне завдання ЗСУ – максимально виснажити ворога.
Про це в ефірі одного з телеканалів розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, українські бійці гідно дають відсіч ворогу та активно знищують окупантів.
Череватий зазначив, що на Бахмутському напрямку окупанти атакували населені пункти Ягідне, Хромове, Оріхово-Василівку та, звичайно, Бахмут. За добу ворог здійснив 191 обстріл зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню.
Також на цьому напрямку відбулося 31 бойове зіткнення. У районі безпосередньо Бахмута ворог здійснив 65 обстрілів різними типами артилерії і 10 бойових зіткнень, – повідомив він.
Речник Східного угруповання військ ЗСУ зауважив, що в боях на Бахмутському напрямку українські захисники ліквідували 270 окупантів, 291 – було поранено, а один потрапив у полон.
Крім того, за інформацією Сергія Череватого, було знищено танк Т-72, бойову машину піхоти, самохідну артилерійську установку, 6 польових складів із боєкомплектом та бомбардувальник.
Як запевнив Череватий, ЗСУ вдасться вигнати росіян з Бахмутського напрямку. Однак зараз триває оборонна операція на цьому напрямку. Головне завдання ЗСУ – максимально виснажити та знекровити ворога, знищити його бойовий потенціал.
“Це саме той плацдарм, який дозволить тим, хто зараз готується, освоює нову техніку, сформувати боєздатний резерв з потужною атакувальною технікою, зокрема танками Leopard, Challenger, бойовими машинами Bradley, Marder”, – сказав він.
Речник Східного угруповання військ ЗСУ відзначив, що українські військові обов’язково підуть у наступ. Але коли Генштаб прийме таке рішення, то не буде анонсувати, адже це повинен бути сюрприз для ворога.
Сергій Череватий розповів, що на Бахмутському напрямку ПВК “Вагнер” залишається головною силою росіян, яка атакує наші позиції. Але вони мають великі втрати, тому посилюються підрозділами регулярних військ, зокрема повітряно-десантними.
Як стверджує речник Східного угруповання військ ЗСУ, українські військові біля Бахмута застосовують потужні засоби ураження проти російських зенітно-ракетних комплексів та літаків.
Якщо використовують ракетами, то підлетівши до переднього краю, випускають некеровані ракети, максимально швидко прибираються із зони ураження наших засобів оборони,
– говорить Череватий.
Водночас зауважимо: Українським Силам оборони для початку контрнаступальної операції необхідні насамперед важка техніка та підготовлені резерви. А також сприятлива погода, щоби танки і бронемашини могли безперешкодно пересуватися різними типами пересіченої місцевості. Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу.
“Для того, щоб почався контрнаступ, необхідно, аби реалізувалися кілька складових. Перша — наявність техніки і підготовлених резервів, які зараз активно готуються на полігонах країн НАТО”, — резюмував експерт.
Він нагадав, що досить активно і постійно збільшується кількість українських військовослужбовців, яких відправляють на підготовку на полігони країн НАТО.
“Вони вже проходять навчання, підготовку на техніці, яка має з цими підрозділами потім приїхати до України. Я маю на увазі й танки “Леопард”, і німецькі БМП “Мардер”, і бойові машини “Бредлі”, “Страйкер” та інші типи озброєнь. Їхні поставки були анонсовані партнерами України”, — доповнив гість ефіру.
Другий момент, каже Мусієнко, — це резерви, які мають бути готові безпосередньо до ведення контрнаступальних дій. Їхня підготовка також ведеться.
“Третє — це відповідна погода для того, щоб важка техніка могла пересуватися вільно різними типами пересіченої місцевості. І наступний фактор — це планування. Те, що зараз активно відбувається. У The New York Times минулого тижня писали про те, що в Німеччині тривають саме командно-штабні ігри, які передбачають планування на штабному рівні та командному, проведення тих чи інших контрнаступальних дій. Поки ця підготовка триває, наші сили реалізують завдання зі стримування наступу російських військ на сході України”, — резюмував Мусієнко.