Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що попри вогневу перевагу, збільшення кількості військ та атак завдяки новомобілізованим, росія успіху не має.
Про це він повідомив у Faccebok після телефонної розмови з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.
За словами Залужного, він висловив подяку особисто генералу, президенту США Байдену та всьому американському народу за допомогу Україні. Крім того, під час розмови Залужний назвав головні зачади, які зараз вирішують Збройні сили України:
звільнити окуповані території
не допустити захоплення ворогом нових ділянок
забезпечити прикриття об’єктів критичної інфраструктури нашої держави засобами протиповітряної та протиракетної оборони
продовжити формування та підтримку майбутніх бойових дій.
Крім того, Україна продовжує формування та підготовку резервів для ведення майбутніх бойових дій.
«Завдяки мужності та професійності українських солдатів і офіцерів наші рубежі залишаються незмінними, а оборонна операція виконується успішно відповідно до плану», — написав Головнокомандувач ЗСУ.
Варто зазначити, що вчора США оголосили про виділення нового пакету допомоги для України. До нього входять боєприпаси для реактивних систем HIMARS.
Вартість озброєння становить 275 мільйонів доларів. Про це на брифінгу, який відбувся 28 жовтня, заявила речниця Пентагону Cабріна Сінгх.
То ж в Україну надійдуть ще 2,7 мільйона снарядів та 125 броньованих машин Humvee.
Голова Офісу Президента Андрій Єрмак подякував американським партнерам за допомогу й підтримку.
«Ще більше боєприпасів для HIMARS та артилерії, озброєння і техніки. Дякуємо нашим союзникам. Росія боїться сучасної зброї в руках українських воїнів», – заявив Єрмак.
Зауважимо, за кілька годин до офіційного оголошення американські ЗМІ вже розсекретили перші деталі нової допомоги для України. Там зазначали, що ця зброя допоможе Збройним Силам України у контрнаступі.
Також лише кілька днів тому, 15 жовтня, США оголошували про 23 пакет допомоги для України. Його вартість становила 725 мільйонів доларів.
На ці гроші Києву передали боєприпаси до HIMARS, 23 тисячі 155-міліметрових артилерійських снарядів, стрілецьку зброю та набої до неї, понад 200 позашляховиків HMMWV, високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM та інше озброєння.
Варто нагадати, що раніше міністр оборони Резніков також “оптимістично” був налаштований стосовно надання Україні танків та винищувачів від західних партнерів. Він закликав США бути лідером у цьому.
Резніков запевнив, що Вашингтон повинен бути першою ланкою у цій справі, адже за ним потягнуться й інші західні союзники. Ця техніка допоможе українським військовим витіснити російські війська з держави.
Країни НАТО місяцями обговорювали, чи потрібно відправляти Україні сучасні бойові танки, такі як Leopard з Німеччини або Abrams зі США. Втім німецькі чиновники побоюються, що відправка цих танків може сприйнятися президентом Росії Владіміром Путіним як ескалація.
Водночас офіційні особи США стверджують, що танки Abrams є складними в логістичному плані і їх буде важко підтримувати на полі бою в Україні через значний розхід палива.
Проте оптимізм Резнікова зберігається, незважаючи на всі політичні та матеріально-технічні труднощі, повʼязані з переконанням західних країн у постачанні Україні більш сучасної зброї натовського рівня.
«Я дуже оптимістичний у тому, що танки Abrams можливі в майбутньому, і я впевнений, що винищувачі, такі як F-16, F-15 або Gripen зі Швеції, також будуть можливі», – сказав Резніков.
Він зазначив, що багато що з озброєння, які колись вважалися забороненими – безпілотники, ракети та артилерія – зрештою потрапили до Києва.