Польська влада припускає, що ракетний інцидент з проникненням російської ракети у повітряний простір Польщі може бути частиною російської розвідувальної операції. Інцидент стався поруч із Замостцем, і вже з’явилися гіпотези про те, що це може бути обміркованою дією для вивчення оборонних можливостей НАТО.

Згідно з повідомленням, ракета впала поблизу німецької системи протиповітряної оборони Patriot та американської військової бази з повітрянодесантною дивізією США. Польські ЗМІ вказують на можливий характер інциденту як спроби росіян розвідати розташування військових баз та систем ППО НАТО.

Після цього інциденту польська протиповітряна оборона була переведена в режим підвищеної готовності, а поліція активізувала пошуки об’єкта, що приземлився. Згодом польська влада повідомила, що ракета покинула повітряний простір Польщі.

Представник Центру управління операціями Збройних сил Польщі Яцек Горишевський повідомив, що польські та американські повітряні сили негайно реагували, піднімаючи в повітря винищувачі F-16.

«Для гарантії безпеки нашого повітряного простору ми посилили готовність наших засобів ППО та бойові групи винищувачів», — сказав він.

Зазначається, що інтенсивна активність дальньої авіації Російської Федерації спостерігалася в контексті загострення ситуації на сході України, де Росія здійснює ракетні обстріли. Цей інцидент може свідчити не лише про зростання напруженості в регіоні, але і про активну розвідувальну операцію проти військових потужностей країн-членів НАТО.

Щоб забезпечити безпеку повітряного простору, Польща спільно зі своїми союзниками підняла в повітря чотири винищувачі F-16. Американська пара діє з Ласках, а польська — з Кшесінах. Ця діяльність може викликати збільшення рівня шуму, особливо на сході країни.

Зараз зростає тривога в польському суспільстві, оскільки інциденти такого роду можуть вказувати на ризик дальшого втручання Росії в регіональні справи та загострення військово-політичної обстановки в центральній Європі.