У Росії було два плани щодо війни в Україні. Щоб ці плани не втілилися в реальність, Україна почала готуватися до війни ще в грудні 2019 року. Про це в ефірі телемарафону заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він насторожив словами про те, що РФ могла б захопити Київ за 3-5 днів, якби Україна не була готова захищати свою землю.

Він також додав, що Кремль очікував захопити Київ максимум до 7 березня, після чого в Україну повернувся б Віктор Янукович. За три тижні, до 19 березня окупанти планували дійти до Львова.

“До 7 березня вони повинні були закінчити повністю те, що стосується Лівобережжя, що стосується Києва. Це був крайній термін, і саме в цей день прибував один громадянин РФ, а в минулому громадянин України Янукович, перебував у Мінську, тому що він повинен був 7 березня вже перебувати в інших містах на території нашої країни”, – сказав Данілов.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що російські окупанти готуються до загострення ситуації на фронті в лютому. За його словами, на це вказують певні маркери. Про це Данілов розповів в ефірі телемарафону.

“Лютий для них буде вирішальним. Тому що дати для них важливі, річниця тощо. Вони готуються до загострення. Зараз людина на прізвище Козак (соратник Медведчука, який втік в РФ, – Главред) активізувався та проводить зустрічі з європейськими діячами, щоб примусити нас до певних “мирних угод”, аля “Мінськ-3″. У нас є приводи говорити, що в лютому вони можуть мати ще одну спробу для того, щоб вирішити це питання”, – сказав Данілов.

Він підкреслив, що є багато маркерів, які свідчать про те, що Росія готується до “певного загострення” у лютому. Серед таких маркерів Данілов згадав Мюнхенську безпекову конференцію, яка має відбутися у другій половині лютого, і “події в Нью-Йорку 23-24 лютого”.

“Червоний Хрест почав турбуватися, а чим же ми вбиваємо росіян”, – додав секретар РНБО.

Данілов повідомив, що Україна готується до будь-якого розвитку подій. Два-три рази на тиждень відбувається засідання Ставки Верховного головнокомандувача, де всі представники доповідають президенту, як діятимуть на тих чи інших напрямках, як відбиватимуть ту чи іншу загрозу, якщо вона буде існувати на території України.

“Нам не треба лякатися. Нам треба готуватися до цих речей, що ми й робимо”, – резюмував секретар РНБО.

На жаль, російські окупанти планують піти у наступ і відбутися це може не лише у напрямку Бахмута. Окупанти хочуть сформувати штурмові підрозділи на фоні вичерпання ракетних запасів. Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Кремль хоче знайти джерела поновлення ракетного запасу та примусити українську владу сісти за стіл переговорів. Протягом цього часу РФ планує застосовувати ударні безпілотники.

Окупанти продовжують мобілізацію через великі втрати особового складу. Ці дії можуть активізувати вже у першому кварталі 2023 року. Натомість спроби наступу окупантів можуть відбутися вже найближчим часом.

“Для підвищення ефективності застосування військ, ворог найближчим часом продовжить формування додаткових штурмових підрозділів. Зосереджуватиме основні зусилля на захопленні Лиману, Соледару, Бахмута, Авдіївки та Мар‘їнки”, – сказала Маляр.

Нещодавно начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розкрив хитрий план Кремля. За словами глави розвідки, він має інформацію про плани росіян провести нову хвилю мобілізації.

“При формуванні нових підрозділів їм (росіянам – ред.) не вистачає живої сили. Виходячи з цього, вони зараз розглядають і вже прийняли для себе рішення, щоб з 5 січня почати чергову хвилю мобілізації”, – розповів Буданов.