Про це радник керівника Офісу Президента України Олексій Арестович повідомив під час брифінгу.
“Протягом доби стан положення та характер дій противника українських військ не змінився. За єдиним маленьким винятком. Наші війська розпочали маленькі тактичні, але контрнаступальні дії в Сумській, Харківській областях і продовжують їх у Київській, Херсонській областях. Тобто ми йдемо в маленький, але в контрнаступ”, – розповів Арестович.
Крім того, радник керівника Офісу Президента закликає українських військових та цивільних громадян не знущатися над полоненими російськими солдатами:
“Оскільки ми в деяких ділянках перейшли в контрнаступ, буде багато полонених. Я хотів би ще раз нагадати всім нашим військовим, цивільним і силам оборони, що знущання над полоненими є воєнним злочином, який не має амністії, згідно з міжнародним правом, не має терміну давності. Ми – європейська армія європейської країни. Із полоненими поводимося згідно з Женевською конвенцією, які б у вас не були особисті емоційні мотиви”, – підкреслив радник керівника Офісу Президента.
Про це Служба безпеки України повідомляє у Телеграмі.
Так, згідно з розмовами, спочатку загарбникам обіцяли триденний “переможний марш. Згодом рашисти тримали своїх вояків обіцянками ротації. Одним говорили, що заберуть додому 19 березня, іншим – 25. Однак реальної можливості провести ротацію так і не знайшли, а для тих, хто під натиском українських захисників поступово втрачає надію, придумали нову дату – “кінець місяця”.
“Ось що один із загарбників розповідає своїй дружині в рф: “…паника какая-то. Не могу больше…. Я тут нах*й никому не нужен…”. Він намагається донести, що подальше перебування на війні для нього є просто нестерпним: “Каждый раз я просыпаюсь с такой радостью, что я проснулся. В Сирии такого не было. Ты понимаешь? В Сирии… моментов таких даже не было”. І чим довше окупанти залишатимуться на нашій землі – тим важче їм буде прокинутися живими”, – наголошують в СБУ.
Нагадуємо, загальні бойові втрати противника з 24.02 по 27.03 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 16600 осіб,
- танків ‒ 582 од,
- бойових броньованих машин ‒ 1664 од,
- артилерійських систем – 294 од,
- РСЗВ – 93 од,
- засоби ППО – 52 од,
- літаків – 121 од,
- гелікоптерів – 127 од,
- автомобільної техніки / vehicles – 1144 од,
- кораблі /катери – 7 од,
- цистерн з ПММ – 73,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 56.
- спеціальна техніка / special equipment – 21.
- пускові установки ОТРК/ТРК – 4.
Дані постійно уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.