Глава військового комітету НАТО, лейтенант-адмірал королівського флоту Нідерландів Роб Бауер вважає, що втрата Авдіївки в Донецькій області не має великого військового значення, проте українські захисники продемонстрували неймовірну стійкість та нанесли страшних втрат російській армії.

Згідно з його оцінкою, росіяни контролюють лише кілька сотень метрів території, а не саме місто.

«У військовому плані це не велика втрата. Вони зруйнували всю інфраструктуру. Тому немає міста. Є ще кілька сотень метрів», — сказав Бауер у коментарі західному виданню.

Підкреслюється, що Росія захопила Авдіївку за високу ціну, але це ще не означає її перемоги у війні.

За відомостями, отриманими від європейських військових чиновників та експертів, ситуація на воєнному театрі вимагає серйозної уваги, проте загроза повного поразки для України або навіть значних невдач на фронті наразі не виглядає настільки реальною.

«Песимісти програють війни. Україні важко? Так. Якби ви запитали в 1942 році в Європі, як іде війна, не думаю, що знайшлося б багато оптимістів. Ми все одно перемогли», — сказав Бауер.

Колишній співробітник Міністерства оборони США, а нині аналітик в Атлантичній раді Крістофер Скалуба поділяє цю думку.

«Я не думаю, що це кінець світу. Не схоже, що росіяни зупиняться, але й українці теж», — сказав він.

У американській столиці розуміють, що виведення українських військ з Авдіївки безпосередньо пов’язане з послабленням військової допомоги Україні. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час Мюнхенської безпекової конференції. Глава держави розповів, що президент США Джо Байден особисто ознайомлений з ситуацією на фронті.

«Президент (США) знає деталі. Тому я й кажу, що вони близькі нам союзники, а не десь там за океаном. І він визнає, що послаблення допомоги зброєю Україні — це те, що вийшло з Авдіївкою. І всі це визнають. Я також це розумію. Ми хочемо зберегти життя наших хлопців», — сказав Зеленський.

Президент України переконаний, що військове командування ухвалило правильне та виважене рішення, і запевнив, що Україна обов’язково поверне всі території, які окупував ворог.

«Ми все повернемо. Ми нічого цим убивцям не віддамо. Це абсолютний факт, я в цьому впевнений. Головне, щоб ми всі були в цьому впевнені щоденно, і перемога буде», — додав президент.

Авдіївка, місто-герой, було непримиренною опорою Збройних сил України, які місяцями тримали його від захоплення Російською Федерацією, протиставляючи ворогу неспіврозмірну силу. Нарешті, 18 лютого, речник військ групи «Таврія» Дмитро Лиховій оголосив, що наші війська вийшли з Авдіївки.

Це сталося 17 лютого, уточнив він. Тепер українці ще більше турбуються: громадськість не може зрозуміти, як оцінити ситуацію на фронті й що може зробити РФ далі — «після» Авдіївки. Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень, поділився оптимістичним прогнозом.

Він не розглядає «здачу» Авдіївки як категоричну поразку.

«Я думаю, що варто уникати таких категорій [оцінки]. Адже не буває все виключно однозначно під час війни. У цьому випадку я сприймаю це радше як перемогу. Адже українські війська перебували в Авдіївці дуже довго, і відбивали чисельні атаки ворога: починаючи з жовтня, завдали військам РФ значних втрат в техніці та живій силі. Цілком можливо, що ворог не розраховував на такий опір», — заявив він.

За думкою аналітика, Росія планувала швидко прорватися до Авдіївки і швидко розширити свій вплив на інших фронтових ділянках. «Отже, противник атакував місто протягом тривалого періоду, зазнавши значних втрат», — підкреслив він.

Тим часом, однозначним «позитивом» є те, що Україна своїм опором вдалося змусити Росію зменшити тиск на інших напрямках, зауважує керівник Центру військово-правових досліджень.