Під час наступу на Авдіївку РФ втратила близько 50 тисяч осіб та 500 одиниць техніки. Цього вистачило б для початку наступу Москви на країни НАТО в Балтії чи Фінляндії.

Про це заявив військовий експерт Іван Киричевський.

«Чомусь у нас є таке уявлення, що в НАТО все краще, там військовий потенціал краще, ППО – це ніби не просто окремі островки, а ледь не цілий космодесант з лазерами. А потім виникає питання, як так «Калібр» залітає в повітряний простір Румунії. Якщо не враховувати можливості по космічній розвідці, далекобійним ударам та авіації, то НАТО зараз слабше, ніж розгорнуті в теперішньому положені Сили оборони України, не кажучи вже про РФ», – сказав Киричевський.

Крім того, експерт каже, що розвідувально-ударний копмлекс, який дозволяє Україні тримати паритет проти РФ на лінії фронту, НАТО навряд зможе застосовувати так ефективно.

«Треба враховувати всі ці воєнно-технічні нюанси, щоб розуміти, чому НАТО як збірна сума всіх військовий потенціалів країн Європи та США воліє уникати ескалації конфлікту. Варто також розуміти, що Україні є в кого просити допомогу. А в НАТО такої можливості немає. Альянс має певну обмеженість для проведення бойових дій на суходолі», – сказав Киричевський.

Додамо, що на Авдіївському напрямку ворог зазнає великих втрат у техніці та живій силі. Окупантам не вдається прорвати лінію оборони ЗСУ поблизу Авдіївки, а лінія зіткнення майже не змінюється.

Про це розповів начальник служби зв’язків з громадськістю 47-ї бригади «Магура» Дмитро Лазуткін.

«Росіяни зазнають величезних втрат, і така тенденція зберігається протягом кількох місяців. Можна говорити, що оборона Авдіївки є ефективною. Тому, що ворог втрачає багато одиниць техніки й живої сили», — сказав Лазуткін.

Незважаючи на ракетні атаки та стрільбу артилерії з боку противника, військові тримають оборону міцно. Лазуткін підкреслив, що лінія фронту майже не рухається, а російська сторона зазнає колосальних втрат.

«Наша бригада веде бої на північному фланзі Авдіївки, поблизу селищ Степове й Бердичі. Чинимо опір окупантам, стримуючи їхню навалу. Противник не припиняє ракетні атаки та пуски КАБ. Доволі щільно працює ворожа артилерія, інтенсивність вогню не знижується. Броньована техніка окупантів підтримує атаки, піхота намагається пробитися й намацати слабкі місця в нашій обороні. Але поки що ворогу це не вдається, і сподіваємося, що не вдасться», — додав він.

В той же час, російські окупаційні війська змінили тактику ведення наступальних операцій в районі Авдіївки. Російське військове командування застососує тактику малих мобільних груп для прориву оборони ЗСУ на цьому напрямку.

Про це повідомив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

За його словами, чисельність таких груп складає від 8 до 15 військовослужбовців.

«Велика кількість мобільних груп шляхом звуження лінії фронту створює вогневу перевагу і, відповідно, намагається в такий спосіб продавити оборону українських військ. Досить ефективна тактика. Вона, до речі, застосовується Збройними силами України», — повідомив Снєгирьов.

Він вказав, що окупаційні війська припинили використання тактики лобових атак з використанням колон бронетехніки.

«На початку штурму Авдіївки в жовтні росіяни колонами просувалися під прикриттям бронетехніки, яка була успішно спалена Збройними силами України. Тому зараз основні дії — малими мобільними групами», — додає експерт.

Він робить висновок, що застосування нової тактики для наступу на Авдіївському напрямку пов’язано з успішною роботою засобів ураження Збройних сил України.

«Причому самі окупанти відзначають високий рівень взаємодії як засобів ураження, так і українських безпілотних літальних апаратів. Тобто від виявлення цілі до ураження проходить менше однієї хвилини», — пояснив військово-політичний аналітик.