Президент США Дональд Трамп заявив, що погодився в липні на бесіду з президентом України Володимиром Зеленським тільки на прохання американського міністра енергетики Ріка Перрі.

Про це стало відомо із розмови Трампа з республіканцями в Палаті представників Конгресу США.

Зазначається, що таку інформацію повідомляють джерела, знайомі із змістом закритої телефонної бесіди Трампа та його однопартійців, що відбулася 4 жовтня.

“Мало хто знає, що я навіть не хотів дзвонити Зеленському. Єдина причина, по якій я подзвонив, це прохання Ріка. Щось про завод по зріджуванню природного газу”, – сказав Трамп.

Видання зазначає, що американський лідер, можливо, прагне дистанціюватися від відповідальності за проведену телефонну розмову або перекласти її на міністра Перрі.

Раніше повідомлялося, що спливли подробиці телефонної розмови українського президента Володимира Зеленського та Трампа. 

З розшифровки запису не передали, як мінімум, 20 хвилин розмови. 

Про це заявив сенатор Ангус Кінг, який зробив кілька припущень з цього приводу. Можливо, деякий час могло піти на переклад, якщо глави держав вдавалися до їхніх послуг. Однак, щоб достовірно з’ясувати це, необхідно проводити розслідування.

Також зазначимо, що президент Володимир Зеленський вперше прокоментував чутки про тиск на нього з боку президента США Дональда Трампа. Про це він сказав під час брифінгу.

Як стверджує Зеленський, всі його кроки свідчать про те, що на нього впливати неможливо.

«З приводу президента Трампа, ви все читали. Я хочу вам сказати, що я ніколи не відчуваю ніякого впливу на мене. У мене дуже багато людей, які зараз є і на Заході, і в Україні, які хотіли б впливати на мене. Але я президент незалежної України. Мені здається, і поки що мої кроки свідчать про те, що мене впливати неможливо », – сказав він.

Ще глава держави спростував чутки про контакти з особистим адвокатом Трампа Руді Джуліані.

До слова, у США продовжує набирати обертів скандал щодо розмови Зеленського та Трампа і, як наслідок, з можливим імпічментом американського лідера. 

Новим серйозним витком скандалу стало те, що демократи запідозрили у причетності до тиску на Україну ще й віцепрезидента США Майка Пенса. Вони вимагають у Пенса до 15 жовтня надати документи по Україні щодо скандальної телефонної розмови лідерів країн та деталями зустрічі віцепрезидента із Зеленським 1 вересня у Варшаві.

У США говорять про те, що один з ключових радників Пенса був присутній під час скандальної телефонної розмови, а це означає, що віцепрезидент повинен був отримати стенограму бесіди протягом декількох годин після її завершення.

Особи, близькі до Пенса, відхрещують його від скандалу, і заявляють, що він не мав поняття про спроби Трампа чинити тиск на Зеленського.