Президент України Володимир Зеленський на траурному заході в Бабиному Яру за участю прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху виступив проти ксенофобії та расизму. Відеозапис виступу глави держави опублікована на Facebook Офісу президента.

“Неможливо зрозуміти нелюдське прагнення знищувати людей за етнічною, національною або політичною ознакою, незалежно від статі і віку. Перед очима страшна нескінченна низка людей, які не розуміли, що їх ведуть на смерть”, – сказав Зеленський.

На думку Зеленського, в СРСР тема масового знищення народів замовчувалася. “Тоталітарний радянський режим наклав табу на такі теми, як Голокост, Бабин Яр, Голодомор, і замовчували реальні масштаби цих злочинів”, – заявив президент.

Він озвучив дані про кількість жертв нацистської окупації Києва: в Бабиному Яру було розстріляно від 70 до 200 тисяч людей.

“Неможливо забути і пробачити, і український народ завжди пам’ятатиме про ці злочини проти людства. Ми ніколи не забудемо, до чого призводить ксенофобія і расизм. Ідеологія нетерпимості і насильства відбирає найдорожче і найцінніше – людське життя”, – сказав український лідер.

У фіналі виступу Зеленський закликав міжнародну спільноту об’єднати зусилля для недопущення проявів антисемітизму і нетерпимості на расовому чи національному ґрунті. “Не можна допустити знову! Вічна пам’ять жертвам Бабиного Яру, вічна пам’ять жертвам Другої світової війни”, – завершив промову президент.