Сьогодні президент зробив гучну заяву: члени конкурсної комісії для обрання керівника САП повинні виконати свій обов’язок.

Як відомо, після зміни влади в Україні у 2019 році антикорупційна інфраструктура нашої держави отримала всю необхідну політичну основу для ефективної діяльності. Тоді були успішно ухвалені необхідні рішення для посилення роботи Національного антикорупційного бюро України та почав функціонувати Вищий антикорупційний суд.

Важливо зазначити, що у системі антикорупційних органів особливу роль відіграє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, від незалежності й фаховості її керівника залежить ґрунтовність всіх розслідувань НАБУ та гідне представлення звинувачення у Вищому антикорупційному суді.

«Немає й не може бути жодного адекватного пояснення того, що конкурс для обрання нового керівника САП затримується. Всі члени конкурсної комісії повинні виконати свою роботу й обрати нового керівника САП, як це і має бути відповідно до найкращих міжнародних практик», – зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Глава держави також звернув увагу на те, що для діяльності конкурсної комісії вже створені всі необхідні умови. Так як підготовча робота була проведена вчасно та змістовно.

«Залишилися фактично фінальні етапи конкурсу. Ніхто не має права ставити під загрозу стабільність роботи антикорупційної інфраструктури та виконання міжнародних зобов’язань України», – наголосив Президент.

А отже з обранням нового керівника САП очікуємо активізації антикорупційних розслідувань та справедливих вироків винним у корупційних злочинах.

Нагадаємо, відбувається це на фоні того, що ключовий етап конкурсу з обрання голови САП було зірвано.

Сталося це 8 жовтня, через відсутність кворуму не відбулося засідання комісії, яка повинна обрати керівника САП.

Керівник громадської організації Центр протидії корупції Віталій Шабунін прокоментував ситуацію у своєму дописі в фейсбуці.

“Зеленський/Єрмак показово плюють на зобов’язання зі спільного листа президентів США і України. В четвер в Україні була Робін Данніган – основна дипломатка в команді Блінкена, яка відповідає за Європу і Євразію

Вона наголосила ОП на критичності виконання зобов’язань, взятих Зеленським в спільному з Байденом листі. Першим в графіку пунктом в тому листі – САП. Українська влада на найвищому рівні пообіцяла, що все буде тіп-топ

Робін Данніган зі свого боку підтвердила готовність американців виконувати свою частину зобов’язань.

Американці, до речі, вже неодноразово на цьому наголошували.

Сьогодні – на другий день після її від’їзду – Єрмаковські члени комісії (обрані Радою) зірвали ключовий етап конкурсу – практичне завдання. Не з’явилися контрольовані ОП члени: Олена Бусол, Андрій Гуджал, Євген Соболь

Дату практичного завдання комісія визначила завчасно, було зроблено купа протокольної і підготовчої роботи, приїхали обидва фіналіста… Я не знаю, який план в Зеленського, але в США це буде сприйнято як свідомий і продуманий плювок в обличчя Блінкену особисто.

Про що Державний секретар США точно розповість Байдену, коли прийматиметься якесь важливе рішення по Україні.
Зрив конкурсу щодо обрання керівника САП стане відправною точкою критичних проблем в стосунках з США.

І справа не в САП. Справа в неспроможності президента України дотримуватися власних зобов’язань.

Цю неспроможність, до речі, бачить не лише американський естеблішмент. Її бачать еліти усіх провідних столиць Світу.

Хто захоче мати серйозні справи з президентом, неспроможним дотримуватися власних зобов’язань?

І не має значення, чи зрив конкурсу САП – це – самодіяльність Єрмака/Татарова, чи вказівка Зеленського. Відповідальність на президенті особисто.

Але просто цікаво, ви як думаєте, стосунки з США свідомо руйнує Єрмак чи Зеленський?” – йдеться в його дописі.