Очільник українського МЗС переконаний, що ООН бракує сміливості, щоб кинути виклик конкретному постійному члену Радбезу ООН, тобто Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про необхідність реформи в ООН. За його словами, про це свідчить те, що організація ігнорує питання російської окупації Криму. Про це повідомляє “РБК-Україна”.

“Кримське питання наочно демонструє, що ООН потрібні зміни. Вона має бути дієвою, принциповою, ефективною організацією, інструментом підтримки міжнародної стабільності та порядку”, – заявив глава МЗС.

“На це сміливості в ООН поки не вистачає. Але ми працюємо над тим, щоб стимулювати її. І маємо на своєму боці майже півсотні держав, які не бояться називати кримські речі своїми іменами”, – підкреслив він.

За словами міністра, українська сторона вірить, що ООН може бути дієвою організацією, але вона “повинна згадати про свої принципи і рішуче стати на їх захист”.

“Сьогодні нові виклики вимагають не тільки від держав-членів, а й від самих організацій суттєвих внутрішніх реформ”, – додав Кулеба.

Раніше Дмитро Кулеба в ефірі одного з телеканалів заявив, що Україна так і не почула від Організації Об’єднаних Націй відповіді на запитання, чому ООН не була представлена на “Кримській платформі”.