Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що не можна дозволити Росії використати зустріч глав МЗС країн Великої двадцятки (G20) в Індонезії у власних цілях. Про це пише “Європейська правда”.
Ми не стоятимемо осторонь, дозволяючи Росії використовувати зустріч як трибуну, – сказала Бербок.
За її словами, на користь усіх – забезпечити повагу та дотримання міжнародного права. Також Бербок закликала до спільної відповіді на агресивну війну Росії проти України.
На дводенній конференції глав МЗС G20, яка стартує 7 липня на Балі, Бербок не зустрічатиметься особисто з російським колегою Сергієм Лавровим, повідомляли раніше у МЗС Німеччини. У той же час очікується, що Бербок візьме участь в інших зустрічах G20, на які також очікують російського міністра.
Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц, відповідаючи на запитання депутатів у Бундестазі, заявив, що Німеччина готова пообіцяти Україні гарантії безпеки та обговорює їх формат з іншими країнами, але вони не будуть такими ж, як у НАТО. Про це повідомляє УНН із посиланням на Süddeutsche Zeitung.
Як зазначається, Шольц пообіцяв надати Україні довгострокові гарантії безпеки, але не автоматичну військову допомогу у разі нападу. Наразі Берлін обговорює з іншими державами та Україною, як саме такі гарантії можуть виглядати.
Канцлер зазначає, що, очевидно, гарантії не можуть бути такими ж, як і прописано у статті 5 договору НАТО, в якому йдеться про те, що напад на одну країну є нападом на всі країни Альянсу. Він вважає, що, швидше за все, вони мають бути адаптовані до конкретної ситуації.
Більше деталей Шольц не надав, але зазначив, що можна використати “високоефективні санкції” проти Росії.
Зеленський назвав ключовий принцип гарантій безпеки України.
Україна потребує такої системи гарантій безпеки, яка зможе бути дієвою навіть за умов, коли країна не є членом НАТО. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна не може перебувати у сірій зоні безпеки. Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на заяву Зеленського під час 26-го щорічного урядового круглого столу The Economist.
Ми бачимо, що Росія ухвалила це рішення, що Швеція та Фінляндія приєднуються до НАТО. У Москві кажуть: нехай вступають. Хоча ще нещодавно з Росії звучало, що Альянс має повернутися на рубежі 1997 року. Це свідчить про те, що колективні гарантії безпеки працюють, – сказав він.
Як зазначив Зеленський, зараз Україна не в НАТО і коли зверталася, щоб розпочати рух до членства, отримала негативну відповідь навіть на прохання щодо плану дій щодо членства.
Але це не привід для нас зупинятися. Ми потребуємо такої системи гарантій безпеки, такого простору безпеки, який зможе бути дієвим навіть за умов, коли ми не в Альянсі. Головна мета – щоб не було сірої зони безпеки», – сказав він.
За його словами, Україна зараз на шляху до НАТО і має бути визначеність, що робити, щоб не допустити агресії, що робити, щоб негайно припинити агресію, що почалася.
Ми хочемо відповісти на це. І зараз опрацьовуємо їх із нашими партнерами, із тими державами, які, власне, і зможуть стати гарантами. Якби така система була зараз, то не було б цієї війни, – повідомив президент.
Зеленський заявив, що якби Україна гарантовано отримала підтримку зброєю, санкціями проти агресора, негайну ізоляцію агресора, конфіскацію активів агресора та всіх пов’язаних із ним суб’єктів, то зараз Україна не була б жертвою страшної війни в Європі з часів Другої світової.
За його словами, зараз робиться, щоб більше не було жодної сірої зони, в якій могла б опинитися Україна. “Ми стали кандидатом на вступ до ЄС і зробимо все для інтеграції в усіх напрямках”, – сказав він.
Ми створимо ефективну систему гарантій безпеки, яка захистить Україну, допоки ми не в НАТО. У чому наш принцип? Росія розглядає територію нашої держави як плацдарм для захоплення інших країн Європи. Отже, дати безпеку Україні – це дати довгострокову безпеку всій Європі, – додав Зеленський.