Загарбники перекидають військову техніку через Мелітополь на всі напрямки.

Міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив про те, що загарбники продовжують використовувати тимчасово окуповане місто як логістичний та адміністративний хаб.

За інформацією Федорова, через Мелітополь в усі напрямки перекидають ворожу техніку, а на вулицях гастролерів з росії більше, ніж місцевих мешканців.

“Останніми днями збільшився трафік Камазів і самосвалів на об’їздній дорозі по вулиці Ломоносова: рухаються як у бік Запорізької лінії фронту, так і назад – на південь в сторону Криму. У місті стали патрулювати джипи з пристроями, схожими на локатори для прослуховування телефонних розмов. За кермом – військові. Базуються в районі третьої спортшколи”, – повідомив мер міста.

Крім того, з’явилося і багато автомобілів з номерними знаками республік Дагестан та Північна Осетія.

Крім того, окупанти укріплюють три коридори, що з’єднують тимчасово окупований Крим із тимчасово окупованими територіями материкової України.

Про це в ефірі FREEДОМ повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Вони укріплюють три коридори, що з’єднують півострів з материком. Це Арабатська Стрілка. Так, з боку Джанкоя по цій дивовижній косі, яку вони зараз руйнують, транспорт може рухатися в бік Херсонської області. Це Чонгар. Нещодавно було підірвано Чонгарський міст, який вони начебто привели знову в користування. І коридор від Джанкоя в бік Оркапи — або старий Красноперекопськ — звідти на Каланчак і Чаплинку», — зазначив Чубаров.

За його словами, на кожному з цих коридорів розміщені особливі споруди й додаткові військові підрозділи.

«Загалом Росія намагається перетворити Крим на таку територію, де вона довго оборонятиметься», — сказав Чубаров.

Що цікаво, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, на якому етапі зараз контрнаступ ЗСУ і що українським військовим бракує для початку ефективного просування вперед.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню Meduza.

“Зараз триває перша фаза наступальних операцій на різних напрямках – Запорізькому, Донецькому, південному. Десь [ЗСУ] вже вгризаються в перший ешелон [оборони] і в цей же час збільшують інтенсивність [ударів по Росії для] виснаження [її] резервів, щоб не було можливості їх мобільно перекидати”, – розповів Подоляк.

За його словами, перший етап контрнаступу зосереджений на тому, щоб формувати поле бою як таке. Під час цього українським військовим вдається просуватися вперед.

“Саме це зараз відбувається. І [ЗСУ] на багатьох напрямках вдається зачепитися, просуватися на кілометр, півтора, два вперед. Мені здається, це дуже добре і далі буде накопичувальний ефект”, – вважає Подоляк.

Радник керівника ОП пояснив, що обсяг оборонних споруд у Росії дуже великий. Це, зокрема, фортифікаційні конструкції та нескінченні мінні поля. Але Україна, за словами Подоляка, була до цього готова і тепер керівники держави дивляться на перспективи контрнаступу з оптимізмом.

За словами Михайла Подоляка, Україні потрібні далекобійні ракети, щоб бити по тиловому забезпеченню. Також бракує авіаційного компонента – винищувачів, щоб відігнати російську балістику (С-300 і С-400) і тактичну авіацію. Не вистачає і штурмовиків – вони зараз “фундаментально необхідні” і дозволять “прорубувати свого роду просіки в оборонних спорудах Росії”. Також “хронічно не вистачає” снарядів важкого калібру.

Радник керівника ОП зауважив, що щодо стратегії і тактики резюме дає виключно головнокомандувач, верховний головнокомандувач, або представник Генштабу.

“На мій погляд, це тільки початок, перший епізод наступальних операцій. Мені здається, він іде ефективно. Це і наші партнери відзначають”, – сказав Подоляк.

“Мене просто вражає, якщо чесно: невже всі вважали, що за такого обсягу накопиченого ресурсу в російської армії можна все (її оборону – ред.) прорвати і [піти] вперед? Ставка [на контрнаступ в України] фундаментальна. Хто програв, той програв. І тактичні поразки безсумнівно призведуть до падіння режиму в Російській Федерації”, – наголосив Подоляк.