Вчора стало відомо, що окупанти почали третю хвилю механізованих штурмів, а вже сьогодні 24 листопада ворожі війська взялися за нову ціль — залізницю поблизу Степового.

Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«Авдіївський напрямок залишається одним із напруженіших. Ворог почав довгоочікувану третю хвилю механізованих, броньованих штурмів на Авдіївку. Процес атак противника на Авдіївку триває й після його втрат, тиск противника не зменшується. Ворог намагається просуватися в бік Степового через залізницю. Було відео, як 47-ма механізована бригада за допомогою БМП знищила противника. Після цього ворог почав рухатися на північ у бік Кераміка, намагаючись розширити флангову зону за межами залізниці», — зауважив Згурець.

За словами військового експерта, найскладнішою ділянкою є промка між Авдіївкою і Ясинуватою.

«Там противник використав військову хитрість. Він шляхом підкопу й підриву вийшов на поверхню. Російські військові через цей підкоп вилізли на поверхню в межах наших позицій, і закріпилися, що частково вплинуло на ситуацію в бойових діях. Також ворог намагається зайти до коксохіму, але його там вибивають й знищують. Паркан навколо коксохіму усіяно російськими тілами. Авдіївка й надалі залишатиметься гарячою ділянкою фронту», — додав Згурець.

Крім того, окупанти активно використовують авіацію та КАБи.

Про це під час телемарафону розповів очільник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Лізуть (окупанти.) з усіх напрямків: з флангів, з півдня, з півночі — як вони робили це і раніше. На промку полізли, плюс намагаються певні штурмові дії проводити з боку Донецька через Спартак (село під Авдіївкою.) Лізуть з усіх сторін. Дуже багато застосовують піхоти. На промку поїхала техніка. Там є асфальтне покриття. Воно пошкоджене, зруйноване, але тим мне менше, основа певна є. Техніку вони там пускають», — розповів Барабаш.

За його словами, третя хвиля штурму армії РФ відрізняється від першої і другої. Зокрема, відмінність у тому, що загарбники раніше йшли колонами.

«Перша (хвиля.) — взагалі йшли, як на парад. Друга — колони розділили і мінімум з трьох напрямків намагалися йти. Зараз вони відкрили четвертий напрямок — зі сторони Донецька — зі Спартака. Плюс додали промку. Більше намагаються розтягнути по лінії фронту», — зауважив він.

Барабаш підкреслив, що наразі поки погодні умови не дають ворогу більше застосовувати техніки. Втім, прогнозує він, РФ буде застосовувати її набагато більше.

На цій ділянці фронту активно працює російська авіація. Ворог скидає КАБи. Крім того, окупанти протягом кількох останніх днів збільшили застосування касетних бомб. За добу армія РФ завдає десятки авіабомбових ударів, по місту відбувається 30-40 масованих обстрілів.

«Касетами» вони по місту не працюють. Більше працюють по позиціях навколо міста. По місту використовують КАБи. Найбільше працюють КАБами-500. У середньому — від 8 до 20 авіабомбових ударів за добу відбувається по місту», — каже очільник МВА.

Нагадаємо, що Путін вибрав Авдіївку, бо потрібно було захопити хоч якесь місто. А тепер диктатор не може собі дозволити такої ганьби, як просто відійти, чи просто зупинити наступ під Авдіївкою, який він анонсував на весь світ.

«Путін намагався використати захоплення Авдіївки, як карту гри на геополітичній арені. Це все призведе до того, що нашим бійцям прийдеться ще довго й важко воювати. Така натура у росіян — гризти, гризти й не рахувати свої втрати. Авдіївка зараз, як раніше Бахмут, виконує важливу місію зі стирання ворожих резервів і стримування ворожої армії», – сказав військовослужбовець та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.