Лінія фронту на Бахмутському напрямку залишається динамічною. Російські війська не відзначаються особливими досягненнями на цьому напрямку, про це повідомив у ефірі українського телеканалу начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ, Володимир Фітьо.

«ЗСУ перебуває в активній обороні. За кращої нагоди українські війська покращують своє тактичне становище і при можливості переходять до наступальних дій. Тобто, особливих успіхів у росіян немає, відбувається більше топтання на місці»», — повідомив Фітьо.

Росіяни не полишають своїх планів наступати на Бахмутському напрямку. Вони зосередили там великі сили, зазначив він.

«Йдеться про десантників, морську піхоту та штурмові підрозділи, сформовані з колишніх ув’язнених. Росіяни намагаються наступати та штурмувати. Вони хочуть наступати на Часів Яр, щоб потім розвинути свій успіх на Краматорськ, Слов’янськ та Дружківку. Окупанти у своїх планах не врахували, що проти них воюють ЗСУ та Сили оборони, які не дозволять їм реалізувати ці плани», — пояснив речник Сухопутних військ.

Зауважимо, із захопленого Бахмута росіяни наступають з обох флангів – як на півночі, так і на півдні. Бої ведуться на околицях Богданівки та по трасі Т0504 у бік Івановського. На південному фланзі складна ситуація біля Кліщіївки, але поки натиск вдається стримувати.

Як заявив Олександр Сирський, тут зосереджено основні зусилля РФ, яка стягує на штурми найбільш боєздатних десантників, морську піхоту, роти з колишніх ув’язнених «Шторм-Z» та «Шторм-V».

«Мета зрозуміла — наступ на Часів Яр, потім на Костянтинівку, Дружківку, Слов’янськ, Краматорськ з наступним виходом на кордони Донецької області», — написав він у своєму Telegram.

На думку Сирського, противник намагатиметься вийти на Часів Яр.

Олексій Гетьман погоджується: поки ворог наступає, не можна нехтувати загрозами. Хоча наголошує, що російські пабліки вже оголошували, наприклад, про захоплення Хромового.

«Це не зовсім так, Хромове ще в сірій зоні. Селище лише за сотні метрів від західних околиць Бахмута, а до Часового Яру кілька кілометрів. Звичайно, вони прагнуть вийти на Часів Яр. Чи зможуть? Будемо сподіватися, що ні», — зазначив він.

Противник навряд чи здатний на стрімкий кидок. Десь може долати по 50-100 метрів на день, але навіть із таким просуванням відбуваються «гойдалки», зазначає Олександр Коваленко.

«Сьогодні вони просунулися, а завтра їх вибили з позицій. Загалом просування від Бахмута для них дуже небезпечне через наші лінії оборони. Чи можна казати про те, що вони швидко досягнуть мети з виходу на Часів Яр і нав’яжуть бої в самому місті? Ні. Це складне завдання, виконання може зайняти кілька місяців», — додав він.

Військовий аналітик «Інформаційного спротиву» Олександр Коваленко додає, що біля Бахмуту на Донеччині окупанти сконцентрували особовий склад на 80 тисяч військових, що є величезним скупченням ворога з часів наступу на Бахмут, але маючи перевагу в людях, артилерії та іншому агресору з величезними проблемами вдається протискатись буквально по метру, що говорить про якість укріплень і оборони ЗСУ. Але українським воїнам зараз терміново потрібно більше артилерії та боєприпасів.

Армія РФ задіює навіть резервні бригади, для того, щоб відновити свої позиції поблизу Часового Яру, Кліщіївки та Андріївки. Все це робиться для творення буферної зони, яка допоможе зробити логістику більш безпечною, але успіху окупанти не мають, бо ЗСУ міцно, хоча і в дуже важких умовах, тримають оборону.