Президент має намір обговорити з представниками “нормандської четвірки” ситуацію на Донбасі та подальші кроки на шляху досягнення миру.

Таку заяву зробила прес-секретарка глави держави Юлія Мендель в ефірі телеканалу “Дом”.

Так, вона наголосила, що після загибелі 4 українців на фронтів 26 березня “президент ініціював невідкладне позачергове засідання підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи”.

“Він також має намір обговорити ситуацію і подальші кроки щодо досягнення миру на Донбасі з лідерами країн “нормандської четвірки””, – наголосила вона.

Такі кроки повязані із загостренням ситуації у східному регіоні від початку 2021 року. Адже на лінії зіткнення “кількість випадків відкриття вогню збільшилася”.

Разом із тим, радник глави української делегації ТКГ Олексій Арестович вважає, що збройний конфлікт на Донбасі триватиме ще досить довго.

За його словами, зупинити війну на Донбасі можна політико-дипломатичним шляхом.

“Уявімо собі неможливе: ми повністю пішли на російські умови. Це буде тільки початком подальшого руху російського Молоха на Україну. Ми це прекрасно розуміємо і не підемо на це. Зупинити війну на Донбасі можна політико-дипломатичним шляхом, принаймні, її військову складову, війна це ж більше, ніж військові дії. Вона не закінчиться на дипломатичному фронті, інформаційному та економічному. Будуть провокації спецслужб, відповідна боротьба, буде робота проти нас всередині України, це довга історія”, – сказав він.

Він також наголошує, що головне завдання української влади зараз – припинити загибель українців на сході країни.

“Протистояння з Росією – це дуже і дуже надовго. Наше завдання – зупинити військову складову, коли стріляють і гинуть, ми намагаємося це зробити”, — сказав він.

Нагадаємо, 26 березня під Шумами бойовики прицільно обстріляли позиції Об’єднаних сил, і при цьому застосовували заборонену мінськими домовленостями зброю. Того дня загинули четверо українських військовослужбовців.

Після цього Президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн “нормандської четвірки”. Глава держави закликав зробити все можливе для збереження режиму повного припинення вогню.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.