“Всі завдання спецоперації будуть вирішені завдяки героїзму” російських військових, заявив Путін.

Війна Росії проти України почалася у зв’язку з небажанням заходу домовлятися про гарантії безпеки для Москви. Про це заявив президента Росії Володимир Путін на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

За словами диктатора, сьогодні нібито ламаються і дають збої міжнародні інститути і гарантії безпеки.

“Захід принципово відмовився виконувати раніше взяті на себе зобов’язання. Досягти з ним будь-яких нових домовленостей виявилося просто неможливим. У ситуації, що склалася на тлі зростаючих для нас ризиків і загроз рішення Росії про проведення спеціальної військової операції було вимушеним, важким, безумовно, але вимушеним і необхідним. Це рішення суверенної країни, у якої є безумовне право, засноване, до речі кажучи, на Статуті ООН, відстоювати свою безпеку”, – заявив Путін.

Він також зазначив, що “всі завдання спецоперації будуть вирішені завдяки героїзму” російських військових. Саме тих військових, які щодня вбивають мирне населення України, руйнують будівлі та крадуть українське майно. Напевно, це й має на увазі кремлівський диктаторі під словом “героїзм”. 

Зауважимо також, що президент Росії не планує зупинятися тільки на Україні. Як заявив президент США Джо Байден, якби НАТО не відреагувало, війна і хаос загрожували б всій Європі. Як зазначив Байден, незважаючи на політичні ризики і удар по американській економіці, США повинні були вступити в протистояння з російською агресією на території України.

“Але варіант нічого не робити був ще гіршим. Якби він вторгся в Україну і взяв її під контроль, як і Білорусь, що вже сталося, це стало б загрозою для НАТО, і все це могло бути набагато гірше”, – зазначив Байден, пише Associated Press.

За словами президента США, військова агресія Росії могла б загрожувати хаосом в Європі.

“Ви вже бачили, що вони роблять в Білорусі. Що сталося б з сусідніми країнами. Подивіться, що сталося б з Польщею, Чехією та іншими членами НАТО. До речі, Путін назвав однією з причин, чому він це почав, те, що не хотів, щоб вони приєдналися до НАТО. Він хотів такої фінляндизації НАТО. А отримав “НАТОізацію” Фінляндії”, – зазначив Байден.