Нещодавно з’явилась інформація про те, що російська армія готує десантні бригади для висадки в українському тилу. Ймовірно, мова йде про висадки з гелікоптерів для швидкого розгортання особового складу, як це було під час початкових боїв за аеропорт Гостомель під Києвом 24 лютого 2022 року. Колишній командир «Азову» Максим Жорін вважає, що російські загарбники можуть знову вторгнутися до Києва та Харкова. В цьому контексті він радить українцям не панікувати, а готуватися до можливості такого розвитку подій.

Таку думку Жорін висловив на своїй сторінці у Telegram.

«Наступ на Харків, наступ на Київ — все це абсолютно не виключено. Тим більше наближається друга річниця повномасштабки. Та й незалежно від якихось дат від окупантів можна очікувати чого завгодно», — зазначив Жорін.

Військовий наголосив на тому, що найкращим виходом для всіх українців у даній ситуації є готовність до можливого наступу ворога.

«Не панікувати, а готуватись — під цим гаслом наш рух проводив вишколи напередодні повномасштабного вторгнення два роки тому», — розповів Жорін.

Він додав, що саме це дозволило в найкоротші строки мобілізувати на захист України сотні і сотні українців. Він наголосив, що сьогодні це гасло не втратило актуальності.

«Бути сильним — це вибір, який потрібно зробити кожному особисто», — резюмував командир.

Водночас, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко наголосив, що поки війна триває, завжди будуть ризики спроб повторного наступу російських окупантів.

«Під особливим прицілом і фокусом уваги для ворога завжди буде українська столиця. Так складається, що сам статус столиці у війнах, її намагаються вразити першою. там центр прийняття рішень», – сказав він.

Мусієнко відзначив, що теоретично неможливо виключити можливість наступу Російської Федерації на Київ в повному обсязі. Тим не менше, на сьогоднішній день немає обґрунтованих підстав вважати, що Росія готується до нового наступу на столицю України.

«Тому що концентрація військ у трьох областях, які межують з територією України, становить близько 17 тис., максимум до 20 тис. Це Курська, Брянська, Бєлгородська області. Це не той контингент, який наступає, це контингент, який здійснює заходи з прикриття кордону. Плюс там є російські військові, щоб сковувати наші підрозділи», – додав експерт.