Збройні Сили України минулого тижня звільнили кілька населених пунктів у Херсонській області. Про це повідомив на закритому брифінгу високопосадовець Пентагону, передає журналіст Foreign Policy Джек Детч.

У Міноборони США заявляють, що минулого тижня Україна повернула під контроль частину окупованих Росією сіл у Херсонській області, назви населених пунктів не називаються.

Також представник Пентагону заявив, що російські війська в деяких випадках залишають свої посади та відмовляються воювати в Україні.

В той же час, Ситуація з Антонівським мостом у Херсоні взята під вогневий контроль захисників України.

Про це заявив в ефірі телемарафону генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“Вони (росіяни) бачать, що можуть залишитися в оточенні. Це оперативне оточення. Щодо переговорів, які ведуть військові зі своїми родичами, є заяви з цього приводу. Психологічний стан у них пригнічений”, – сказав Романенко.

Він уточнив, що оточення ворога поки немає, але є загроза:

“Там є загроза для них. Можна подивитися на карту і помітити, що їх війська знаходяться в такому анклаві на правому березі. Ми вогневими ударами, в тому числі по цьому мосту, показуємо, які у нас є можливості. І що ми не тільки працюємо по мосту, а також по знищенню можливої понтонної переправи противника”, – додав генерал.

Ще трохи і наші збройні сили візьмуть ворога в кільце – віримо в це.

Зазначимо, що Звільнення захопленого військами РФ Херсона може призвести до переламного моменту у війні. Тоді або впаде вся оборона окупантів, або розпочнеться контрнаступ ЗСУ. Росіяни вже розриваються між Донбасом та Херсоном, тому що у них немає додаткових резервів. На Херсонщині для української армії складаються оптимальні умови. Може з’явитися можливість відрізати правобережне угруповання ворога і поступово його витісняти. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

У інтерв’ю телеведучій Наталії Мосейчук на 1+1 у середу, 20 липня, він розповів про те, що ситуація у Херсоні може призвести до переломного моменту. Якщо ЗСУ вдасться досягти успіху на цьому напрямку, буде ліквідовано правобережне угруповання окупаційної армії РФ. Ситуація призведе до емоційної перемоги Києва над Москвою. Росіяни вже зараз стикаються з проблемами і не знають, куди кидати війська – на Донбас чи на Херсон.

“Херсон може бути або тригером для того, щоб посипалася вся оборона РФ, або це буде перший етап початку контрнаступальної операції наших військ. Чому? Тому що ліквідація правобережного угруповання російських військ – це буде емоційно-військова перемога України над Російською Федерацією. До речі, Росія сьогодні розривається між двома напрямками: Донбасом та Херсоном. Вони не знають, куди кидати війська, а додаткових сил у них на сьогодні немає”, – пояснив ситуацію Жданов.

За його словами, для сил оборони України у Херсонській області складаються дуже цікаві умови. Може з’явитися шанс відрізати Правобережне угруповання військ Росії, після чого поступово його “знекровлювати” і витісняти.

“Але далі буде такий великий рубіж, як річка Дніпро, оскільки їм відрізається південна Україна, яку, якщо звільняти, то потрібно буде заходити тільки з півночі. Форсувати Дніпро для нас буде дуже проблематично. Хоча все залежатиме від того, як буде відступати російська армія”, – підкреслив Олег Жданов.

Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли гарні новини з Херсонщини про те, що Збройні сили України продовжують проводити успішні контрнаступальні дії у Херсонської області. Йде військова операція, тому гучної інформації озвучуватися не буде. Українські війська володіють силою, потужністю, тактикою і стратегією, яка повинна здивувати ворога. Окупанти обстрілюють міста по всій лінії зіткнення. Про це заявила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони України Південь Наталія Гуменюк.

У ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом вона розповіла про те, що атакуючі дії української армії йдуть успішно. Однак, допоки йде військова операція, гучних заяв не буде.

“Коли результати цього заслуговують – ми інформуємо про це суспільство. Те, що наразі відбувається, ви можете спостерігати і робити свої висновки. Ми маємо силу, потужність, тактику дій і продуману стратегію. А те, як воно буде реалізовано, нехай ворога здивує”, – пояснила вона.

Також Наталія Гуменюк підкреслила, що окупаційні війська РФ продовжують активно обстрілювати міста України. Однак загарбники ведуть не прицільний вогонь, а намагаються завдати максимальної шкоди цивільній інфраструктурі і досягти максимуму жертв серед цивільного населення.