Росія не планує поступатись у своїх імперських планах, а відтак не буде відмовлятись від нових спроб наступів.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Попередньо він зауважив, що Росія намагається заморозити війну, щоб підготувати новий наступ на весні.

Немає жодних ознак того, що Путін змінив свою загальну мету цієї війни. Це контроль над Україною. Вони мобілізували багато нових військ. Багато з них вже навчені,– сказав Столтенберг в інтерв’ю німецькому агентству DPA.

За його словами, Росія продемонструвала готовність “зазнавати болісних втрат”, але знайшла спосіб звертатись по допомогу до інших авторитарних режимів, зокрема, до Ірану, щоб отримати більше боєприпасів і більше зброї.

“Це ще не кінець”, – наголосив генсек, зауваживши, що Росія непередбачуваний противник.

 

Ми повинні готуватися до довгострокових і нових російських наступів. Ми не повинні недооцінювати Росію, – повідомив Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Німеччину та інші країни альянсу продовжити постачання зброї Україні.

“Це може звучати парадоксально, але військова підтримка України – найшвидший шлях до миру”, – заявив Столтенберг.

Передісторія, за його словами, полягає в тому, що Путін має бути переконаний, що він не досягне своєї мети – взяти під контроль Україну. Тоді може з’явитися мирне переговорне рішення, яке забезпечить виживання України як незалежної демократичної держави.

Столтенберг також дав зрозуміти, що вважає нещодавні українські атаки на військові об’єкти в Росії абсолютно законними. “Кожна країна має право захищати себе. Україна також”, – сказав він.

Необхідно також розглянути контекст українських атак: масовані російські атаки на цивільну інфраструктуру, спрямовані на те, щоб позбавити українське цивільне населення води, опалення та електроенергії взимку.

“Путін намагається перетворити зиму на зброю проти цивільного населення. Це не атака на військові об’єкти з жертвами серед цивільного населення. Це масована атака на цивільне населення, тому що мільйони українців позбавляються цих базових послуг”, – сказав Столтенберг.

Відповідаючи на запитання, чи буде, на його думку, також відповідальним надати Україні ракети середньої дальності, Столтенберг сказав, що між союзниками і з Україною ведеться постійний діалог щодо конкретних систем. Він також нагадав, що раніше союзники по НАТО вже надавали Україні системи озброєння великої дальності, такі як ракетні комплекси HIMARS, далекобійну артилерію та безпілотники.

Щодо дискусії про постачання німецьких основних бойових танків та комплексів Patriot в Україну, Столтенберг повідомив, що відбулися хороші консультації з цих питань в НАТО та у форматі “Рамштайн” під головуванням США. “Звичайно, я закликаю союзників робити більше. В інтересах нашої безпеки забезпечити перемогу України і не допустити перемоги Путіна “, – додав він.

Водночас Столтенберг застеріг, що дискусія не повинна звужуватися до додаткових систем.

“Йдеться не лише про додавання нових систем озброєнь. Можливо, більш важливим є наявність достатньої кількості боєприпасів для всіх систем, які вже є в наявності. Потреба в боєприпасах і запасних частинах величезна”, – сказав він.

Американське видання Washington Post опублікувало матеріал, у якому йдеться про те, як можуть виглядати переговори про завершення війни. Зокрема:

це переговори між Києвом та Москвою після виходу Україною на кордони 1991 року;

діалог після повернення нашою державою до кордонів 23 лютого;

початок мирного врегулювання після повернення Донбасу, але не Криму.

Водночас міністр закордонних справ наголосив, що “будь-хто може говорити про будь-що”, однак позиція України максимально чітка – це повернення до міжнародно визнаного кордону України 1991 року. Він підкреслив, що жоден квадратний сантиметр української землі не буде предметом дипломатичних або військових поступок.