Окупанти вже неодноразово заявляли, що нібито вони прорвали фронт біля Кринок, а їхній наступ є успішним, проте це не так. Зокрема, керівниця об’єднаного прес-центру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк спростувала усі заяви ворога та підкреслила, що російсько-українська війна триває, й Сили оборони продовжують утримувати плацдарм на лівому березі Херсонської області в районі Кринок.

“Фактично, останнє коливання лінії зіткнення на лівому березі датується березнем. Далі змін позицій фактично не відбувалося. Зіткнення відбуваються в такій місцевості, де неможливо зафіксуватися однозначно. Ми маємо конкретні позиції, працюємо над розширенням плацдарму”, – каже Гуменюк.

Речниця ОК “Південь” також додала, що РФ регулярно штурмує українські позиції на цьому напрямку, зокрема й для того, щоб не дати можливості Силам оборони розширювати плацдарм.

“Результатів від цих штурмів ворог не має. Має втрати і зараз зосереджений над формуванням нових штурмових підрозділів. Тому, відбуваються такий день бабака щоденно – вихід на штурми, втрати і формування нових підрозділів”, – сказала вона.

Речниця також розповіла, яка сиутація на інших напрямках, які входять у підпорядкування ОК “Південь”. Вона зазначила, що на Запорізькому напрямку ворог штурмує позиції Сил оборони з-за допомоги авіації. А в районі плацдарму частіше працює артилерія та дрони ворога.

“Ситуація на суходолі вздовж лінії зіткнення залишається складною, але це визначається тим, що ворог продовжує штурмувати наші позиції, намагається вибивати наші підрозділи з лівобережного плацдарму, тисне на напрямку Роботине, продовжує свої натиски на Старомайорському напрямку. Але при цьому не використовує бронетехніку”, – говорить Гуменюк.

Варто також зауважити, що український плацдарм у Кринках становить неабияку загрозу для окупаційної армії та сковує її дії. Тому росіяни марять “зачищенням” лівого берега Херсонської області від бійців Збройних Сил України.

Проте, попри всі фейки російської пропаганди про нібито “захоплення Кринків”, плацдарм на лівобережжі Херсонщини перебуває в зоні вогневого захисту й підтримки українських військ.

Про це розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Російські пропагандисти розповідають казки про те, що масштабне перекидання війська та техніки на лівий берег Дніпра можливе лише через суходільний коридор. Проте окупантам не завадило б звернути увагу на власні проблеми, адже загарбники здійснюють постачання на лівобережжя Херсонщини по материковій території України, а це найдовше логістичне плече.

«Доїхати до лівого берега Дніпра, з урахуванням контруражень наших військ, це теж такий собі квест для окупантів. Насправді не так все легко постачати», – мовив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.

Крим – це другий шлях постачання для росіян у Херсонську область. Однак там теж знищено водні переправи, зокрема з півострова на материкову територію України. До того ж російський флот пошматований.

Керченський міст працює, але під час повітряної тривоги в Криму його перекривають. Тобто говорити про надійність та безперервність поставок не можна.

До того ж, Кринки – надзвичайно важливий плацдарм. За можливості ЗСУ розширюватимуть його настільки, щоб це дало змогу без великих загроз перекинути важку бронетехніку, перевезти артилерію та налагодити постачання водним способом, чи за допомогою інженерних пристосувань, чи навіть з використання барж.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ наголосив, що нині є багато моментів, якими оперують інженерні та логістичні війська, щоби перекидати особовий склад та техніку через водні перешкоди.

“Чи це відбудеться? Звичайно, бо територія утримується росіянами. Якщо постане питання розширяти Херсонський напрямок, чи потенційно наші війська будуть мати спроможність, звісно, це буде використано. Водночас для ворога це становить загрозу”, – зазначив Тимочко.