Останнім часом увага всієї країни прикута до тяжких боїв в Авдіївці, але у Валерія Залужного є свій план.

Сили оборони України мають чіткий план протидії агресору та реалізовують його ціною важких зусиль. Тим часом за інформацією українських захисників російські війська продовжують свій наступ на Авдіївку, попри значні втрати у важких боях.

Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він зазначив, що оборонна операція України в Авдіївці сковує значні сили агресора та сприяє їхньому знищенню.

Ситуація на Авдіївському напрямку залишається непростою, але контрольованою Силами оборони. Українські військові тримають оборону і реалізують певний задум. Натомість ворог, за словами Валерія Залужного, веде локальні наступальні дії.

В жовтні Росія прагнула розпочати швидкий наступ по всій лінії Східного фронту. Тепер же агресор змушений концентрувати свої зусилля лише на окремих ділянках фронту, серед яких найпримітнішою є саме Авдіївка.

«Попри незначні тактичні здобутки ворога, про його наближення до повного захоплення Авдіївки не йдеться. Хоча такі ризики, як і раніше, присутні»,– поділився Мусієнко

Водночас, перебуваючи в обороні, українські військові у величезних кількостях знищують сили й засоби агресора. Це дуже важливо, адже саме знищення російських ресурсів дає змогу Україні продовжувати боротьбу.

Великі втрати окупантів вплинули й на тактику агресора, який замість великих скупчень важкої техніки зараз діє малими штурмовими групами. Також велика концентрація російських підрозділів на Донеччині дозволяє Силам оборони проводити операції на лівому березі Херсонщини.

Росія тисне на Авдіївку з двох напрямків: північно-східного та південного. Основний удар на початку російської наступальної операції припадав саме на північний фланг міста, на якому два місяці боїв окупанти у важких боях змогли «прогризти» близько 2 – 3 кілометрів української оборони. Також агресор намагається розширювати захоплені ним плацдарми для того, щоб в майбутньому ускладнити контратаки Сил оборони.