Георгій Гонгадзе – український журналіст, громадський діяч, доречі, троюрідний брат загиблого добровольця Мар’яна Корчака на псевдо “Хитрий”!

Георгій був одним із тих, хто писав про злочинні діяння тодішнього президента України Леоніда Кучми. Останньому це не подобалося.

Про це пише військовий та журналіст Михайло Ухман для Цензор.нет.

Як свідчить запис в кабінеті Кучми, які зробив один з його охоронців (плівки Мельничука), президент викликав до себе Володимира Литвина і міністра внутрішніх справ Кравченка, де вони радилися, як “закрити рот Гонгадзе”!

Далі сталося страшне. Георгія Гонгадзе викрали, катували і вбили. Зробив це так званий генерал Пукач із своїми підлеглими.

30 серпня 2011 під час судового засідання Олексій Пукач зізнався, що власноруч убив Георгія Гонгадзе, однак не визнає своєї провини в знищенні документів зовнішнього спостереження за Гонгадзе в 2003 році. За його словами, це робили підлеглі під час його відпустки.

Під час цього ж судового засідання Пукач назвав замовників вбивства. За його словами, ними були Леонід Кучма, Володимир Литвин та Юрій Кравченко.

Кравченко певні люди прибрали, його було знайденим мертвим з двома кульовими пострілами.

Литвин і Кучма досі на волі, вони ходять українською землею, незважаючи на страшні злочини. Ось тобі, правосуддя по українськи.

Навіть більше, брат Литвина не зумів втримати український кордон під час російсько-української війни. І частину наших територій захопили російські найманці…

Допоки наша судова система не буде незалежною, українською – справжні злочинці, які досі при владі і носять костюми, будуть непокарані.

Леонід Кучма, як тобі спиться?

Нагадаємо, з дня вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе минає 21 рік. Сподіватися на те, що замовників знайдуть, не варто було з самого початку.

Про це в прямому ефірі 24 каналу розповіла Мирослава Гонгадзе – головна редакторка української служби “Голосу Америки” та вдова Георгія Гонгадзе. Вона зазначила, що вона боролась за справедливість з допомогою близьких їй людей.

“Мушу сказати, що якщо порівняти з іншими злочинами проти українських журналістів, активістів та політиків, то справа Гонгадзе принаймні якось розслідувана й маємо хоч часткове правосуддя”, – сказала Гонгадзе.

За словами журналістки, наразі відомі всі виконавці злочину, їх навіть покарали.

“Справа Гонгадзе насправді зіграла на руку Росії. Це важливий елемент, але я б хотіла наголосити, що справа Гонгадзе й наша боротьба за справедливість насправді народила громадянське суспільство в Україні”,– заявила Гонгадзе.

Вона розповіла, що історія і боротьба стала предтечею революції в Україні. Крім того, на жаль, лише у такий спосіб це дозволило не допустити диктатури.

“Пам’ятаємо, що в той час президент Леонід Кучма хотів посилити свої повноваження, але Україна є такою, як є сьогодні, на жаль, через те, що Георгій загинув. Це треба визнавати й враховувати”, – додала Гонгадзе.

Дружина журналіста вважає, що якби не слова президента Леоніда Кучми у кабінеті – її чоловік міг би бути живим.

Вона наголосила, що не висловлюватиме свої версії вбивства, але точно знає, що було на плівках.

“Я чула ці записи. Чула голоси і Кучми, і голови його адміністрації Литвина, і багатьох інших людей”, – сказала Гонгадзе.

 

“Я можу сказати єдине. Якби Кучма не говорив дещо у своєму кабінеті, можливо, Георгій був би живим. Для мене це принципово”,– запевнила дружина журналіста.

Вона наголосила, що вже слідство має доводити певні версії.

Дружина вбитого журналіста розповіла також, що вже 2 роки не отримувала жодної інформації щодо розслідування справи про замовників. Це слідство триває окремо.

Я дуже сподіваюсь, що у жовтні генеральна прокурорка зможе дати нам хоча б частину відповідей на запитання: де зараз справа, в якому вона стані і на якому етапі розслідування,– зазначила Мирослава Гонгадзе.

Вона також вважає, що якби не міжнародні партнери – усі ці роки Україна б не добилась того, що має сьогодні.

“Дуже важлива позиція міжнародних структур у цій справі. У справі багатьох інших злочинів в Україні теж, адже так виглядає, що українське правосуддя не працює і не є ефективним”, – підсумувала жінка.