Російський лідер Володимир Путін може використати нестачу снарядів у складі української армії та розширити свій наступ одразу на кількох напрямках. Крім того, окупаційні сили мають вирішити завдання, пов’язане з перетином адміністративних кордонів Донеччини та Луганщини. Таку думку висловив у відомстві Денис Попович, військовий аналітик, зазначивши, що після захоплення Авдіївки ворог рухається у напрямку Ласточкіного, де на даний момент тривають активні бої.
Ворог намагатиметься атакувати по всій лінії фронту, щоб знайти слабке місце в обороні України. Тому росіяни можуть спрямовувати сили на Ласточкине, а також на Бахмутський напрямок, рухатись у бік Курахово чи Вугледара, адже Мар’їнку вони вже захопили. Наразі відносне затишшя на Лимано-Куп’янському напрямку, але очевидно, що воно не таке, якого прагне Україна. Тож ворог розтягуватиме свої війська, шукаючи місце для того, щоб атакувати.
Щодо боєприпасів, то зараз ми справді фіксуємо «снарядний голод». Ворог переважає у вогневій потужності, скидає на наші голови більше снарядів, ніж ми. Але звучало багато обіцянок від ЄС до другої річниці повномасштабного вторгнення, тому сподіваюся, що отримаємо боєприпаси, які дуже необхідні, – зауважив Денис Попович.
До Києва 24 лютого приїжджало багато чиновників. Всі вони взяли на себе певні зобов’язання щодо підтримки України, тож ми очікуємо на фінансування одразу з кількох різних джерел. Це означає, що вікно можливостей для Росії стане меншим. Проте варто дочекатися від наших партнерів дій, а не лише слів.
Окупанти протягом років говорять про своє завдання вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Терміни його виконання вказуються різні — від річниці повномасштабного вторгнення до так званих «виборів» у Росії.
Дедлайни ставилися різні – це і 24 лютого, і березень, і дата звернення Путіна до федеральних зборів, яке заплановане на 29 лютого. Але загальна ціль одна – вийти на кордони цих двох областей. Для цього вони у 2023 році наступали на Бахмут, – розповів Денис Попович.
Раніше військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник заявляв, що Україна має наступальні успіхи на деяких ділянках фронту, але загалом фронт перебуває у стані вогневої рівноваги.
«Ані в нас немає серйозних сил та засобів, аби організовувати серйозні проривні операції, ані у ворога. Але стосовно людського ресурсу, то в них перевага значна – від 1000 до 1200 осіб на добу вони можуть заміщати», – повідомив експерт
За його словами, у стратегічному сенсі для окупантів майже на фронті нічого не змінилося.
«В них є політичне завдання за будь-яку ціну пройти далі Авдіївки і, вони вважають, що можуть до моменту перепризначення Путіна на посту президента вийти на кордони Донецької та Луганської областей», – сказав Черник.
За його слова, щоб зірвати плани російських військ, Україні потрібні більше боєприпасів до артилерії та нова авіація.
Водночас за словами Дениса Поповича, сьогодні в окупантів ширші напрямки наступу. Вони зосереджують свої сили одразу на кількох ділянках – це Бахмут, Курахово, Вугледар, Авдіївка. Наразі відомо, що російські загарбники посилили тиск на Часів Яр, що біля Бахмута. Туди стягнули додаткові резерви. Пріоритетним напрямок також є Лисівка – Андріївка та Іванівське. На цих ділянках зафіксовані нові російські полки та дивізії. Щодо Запорізької та Херсонської областей, то там у росіян сумнівні можливості для просування. ЗСУ втримують плацдарм у Кринках. Водночас ситуація біля Роботиного дуже важка.