У понеділок та вівторок, 7 та 8 січня, в Україні з офіційним візитом перебуватимуть міністри закордонних справ країн Славковського формату. Мова йде про міністрів Чехії, Австрії та Словаччини.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство закордонних справ України.

“Перший в історії візит глав зовнішньополітичних відомств країн Славковського формату має на меті продемонструвати солідарність з нашою державою на тлі агресивних дій Російської Федерації”, – заявили в МЗС.

Ян Ліпавський, Александр Шалленберг та Іван Корчок зустрінуться з українським колегою Дмитром Кулебою.

Ключовими темами переговорів стануть:

  • підтримка України в протидії російській агресії;
  • втілення комплексного пакету стримування РФ;
  • зміцнення взаємодії щодо безпеки;
  • підтримка економічної та фінансової стабільності України.

Також міністри планують відвідати зону проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі, щоб ознайомитися з ситуацією там.

Нагадаємо, в цей час в Україні також перебуватиме з візитом глава МЗС Німеччини.

Зокрема, федеральна міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок здійснить другий візит до України. Вона перебуватиме в України 7-8 лютого на запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

“Міністри проведуть переговори, ключовими темами яких стануть координація зусиль в рамках Нормандського формату, втілення комплексного пакету стримування Росії, розвиток торговельних відносин, зміцнення енергетичної безпеки, активізація діалогу щодо історичної відповідальності Німеччини перед Україною”, – йдеться в повідомленні.

Під час візиту глава МЗС Німеччини також планує відвідати лінію розмежування на Донбасі, аби ознайомитися із актуальною безпековою ситуацією в зоні російсько-українського збройного конфлікту, зазначили в МЗС.

За даними прес-служби, Кулеба та Бербок проведуть спільну прес-конференцію в онлайн форматі 7 лютого о 17:10. Крім того, очікується, що до міністерки приєднається міністр закордонних справ Франції Жан Ів Ле Дріан.

“Я висловив сьогодні Дмитру Кулебі нашу повну підтримку і солідарність з Україною. Наша мобілізація триває, особливо в нормандському форматі, для деескалації напруженості. Я буду перебувати з візитом в Україні 7 і 8 лютого з Анналеною Бербок”, – зазначив він.