Росіяни намагаються контратакувати українських захисників біля Кремінної Луганської області. Проте через численні невдачі вони зазнають величезних втрат та змушені підтягувати туди нові резерви

 
Про це розповів очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. 

“За добу росіяни втратили у Луганській області близько 100 осіб особового складу серед десантників та декілька одиниць важкої техніки”, – повідомив він. 

Окупанти постійно підвозять нові резерви на Сватівський та Кремінський напрямки. 

“Весь берег річки Красна замінований”, – додав глава області. 

Росіяни перекидають техніку на інший берег, щоб вести оборону звідти. 

Водночас українські підрозділи дуже близько підійшли до Кремінної. 

Як розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов, Збройні сили України при звільненні міста Кремінна Луганської області можуть створити умови для оперативного оточення 15-тисячного російського угруповання військ. Окупанти розуміють небезпеку і намагаються завадити планам ЗСУ зустрічними атаками. 

“Наразі окупанти намагаються покращити свої тактичні позиції на Лиманському напрямку, Куп’янському та на території Луганської області – йдеться про спроби окупантів атакувати в районі Кремінної і на Сватівському відтинку. Туди перекинуті підрозділи 76-ї дивізії повітряно-десантних військ збройних сил РФ… Крім того, перекинуті підрозділи 27-ї і 35-ї бригад. Введені в дію фактично всі резерви збройних сил РФ. Менше з тим, спроби росіян контратакувати в районі Стельмахівки, це Куп’янський напрямок, зазнали нищівної поразки”, – розповів військовий експерт. 

За словами Снєгирьова, “на Кремінському напрямку є просування Збройних сил України в районі міста Кремінна”. 

“В районі населеного пункту Діброва просування ЗСУ вглиб тимчасово окупованої території від 4 до 7 км. Окремі підрозділи ЗСУ знаходяться від міста Кремінна на відстані 2-2,5 км”, – сказав він. 

Як пояснив військовий експерт, контроль над містом Кремінна “створює для ЗСУ передумови для оперативного оточення російського угруповання, яке зосереджене в агломерації міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Рубіжне, загальна чисельність до 15 тисяч особового складу”. 

“Росіяни не можуть не розуміти можливості подібного сценарію. Саме з цим пов’язана передислокація і так звані зривні атаки. Це спроба зірвати контрнаступ ЗСУ зустрічним характером атак… Активізація на Донецькому напрямку – це намагання зірвати наступ ЗСУ в районі Кремінної. Контроль над цим населеним пунктом – це вихід у підчерев’я не тільки Луганського угруповання, але й угруповання російських військ, які оперують на території Донецької області”, – наголосив він. 

Водночас, ситуація на боці ЗСУ і на іншому напрямку – поблизу Горлівки. Там наші збройні сили зупинили прорив окупантів – в результаті чого відомо про мінус три бронемашини піхоти і ворожий танк. Знищили вони не лише російську техніку, а й близько двох десятків солдатів, розповіли військові ЗСУ, які виконують там бойові завдання. 

На цьому відтинку фронту бійці намагаються сильно не висовуватись з укриття, а ні вдень, ані вночі. Таке підземне життя у цього підрозділу вже понад пів року. Хлопці тримають надважливу ділянку на підступах до поки окупованої Горлівки. Навколо суцільні заміновані поля і наші позиції, аби ворог не прорвався у тил української Авдіївки, бо ж мобілізованих росіян і тут побільшало.  

“За нашими джерелами, вони дуже велику кількість втрат несуть – 200,300. Ті, які воюють, вони їх називають одноразовими, вони їм не надають ніяку меддопомогу”, – розповідають бійці. 

Прорвати лінію оборони цих бійців у росіян поки не вийшло. Останній танковий штурм якраз днями відбили піхотинці. Спалені бронемашини і танк поповнили статистику Генштабу про знищену техніку окупантів. “Спеціально сказали вдарити біля танка. Там десь є піхота, її не видно, а вона є”, – додають бійці.