Угорська партія влади “Фідес” у понеділок очікувано не з’явилась на ініційоване опозицією позачергове засідання, де мала розглядатись ратифікація вступу Швеції в Північноатлантичний Альянс.
Про це, як повідомляє “Європейська правда”.
Про це йдеться в публікації угорського незалежного видання Telex.
Позачергове засідання раніше ініціювала опозиційна угорська партія “Рух Моментум” після того, як турецький президент Реджеп Таїп Ердоган погодився ратифікувати вступ Швеції в НАТО на Вільнюському саміті.
Пізніше до ініціативи “Рух Моментум” долучились й інші опозиційні сили, доповнивши порядок денний засідання своїми пропозиціями – зокрема питанням доступу угорських студентів і викладачів до прогами Erasmus.
Але депутати “Фідесу”,як і повідомлялось раніше, не прийшли на засідання, в результаті чого не назбиралось кворуму для жодного рішення. Присутні ж депутати опублікували в соцмережах фото майже порожньої зали парламенту.
“Де перебувають провладні депутати у свій робочий день? За що вони отримують платню, якщо не ходять на роботу?” – риторично спитав голова “Руху Моментум” Ференц Геленсер.
А Ласло Варджу з “Демократичної коаліції” додав, що угорський прем’єр Віктор Орбан свідомо не дає зелене світло для ратифікації шведського вступу в Альянс, бо залежний від президента Росії Владіміра Путіна.
Зазначимо, що напередодні спікер парламенту Ласло Кьовер повідомив, що в порядок денний засідання Національної асамблеї на понеділок, 31 липня, на 13:00 було внесено питання про ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО.
Однак, за словами представниці опозиційної соціал-демократичної партії Агнеси Вадай, керівна партія Фідес «не братиме в ньому участі, а тому голосування щодо членства Швеції (в НАТО — ред.) не може бути».
В електронному листі для шведського агентства TT Вадай написала, що члени партії Фідес «не прийдуть на засідання, тому не буде ні голосування, ні ратифікації».
Експертка з питань Угорщини та політологиня з Університету Хальмстада Сара Свенссон вважає, що голосування щодо членства Швеції в НАТО ставиться саме опозиційними партіями.
На її думку, політичні противники Орбана намагаються зв’язати це питання з низкою внутрішньополітичних питань в Угорщині, що саме по собі є «способом для опозиції отримати парламентський простір».
«Такий тип додаткового засідання, ініційований опозицією, скликався багато разів раніше і ніколи не був успішним. Загалом, члени Фідесу взагалі не приходили туди та не голосували», — каже вона.
Що цікаво – попередні перепони із ратифікацією вступу Швеції до НАТО вже були усунуті. Так президент Туреччини Реджеп Ердоган погодився ратифікувати вступ Швеції до НАТО. Про це повідомив Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг. Він каже, що схвалення Туреччини вдалося досягти після його зустрічі з Ердоганом та прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном.
“Президент Ердоган погодився якнайшвидше передати протокол про вступ Швеції до Великих національних зборів і забезпечити його ратифікацію. Це історичний крок, який робить усіх членів НАТО сильнішими і безпечнішими”, – заявив Столтенберг.
Швеція та Туреччина домовилися активізувати свою співпрацю, у тому числі й економічну. Крім того, шведська влада пообіцяла не надавати підтримку “YPG/PYD” та організації “FETÖ” у Туреччині.
Також Швеція активно підтримуватиме зусилля щодо активізації процесу вступу Туреччини до ЄС, включаючи модернізацію Митного союзу ЄС-Туреччина та лібералізацію візового режиму.
Однак, як бачимо, тепер проти ще й Угорщина. Не виключено, що таке рішення стати перепоною для Швеції на шляху до НАТО влада країни стала під прямим впливом РФ.