Посол Польщі в Будапешті розкритикував нового командувача угорської армії за те, що він фактично виступає за “умиротворення” Росії після її вторгнення в Україну, пише Bloomberg.
Посол Себастьян Кечек опублікував лист, адресований генерал-лейтенанту Габору Боронді, який заявив у вівторок, що Другій світовій війні можна було б запобігти, якби західні держави підтримали мирні переговори з нацистською Німеччиною після вторгнення Адольфа Гітлера в Польщу в 1939 році.
Коментарі Боронді на державному телебаченні мали на меті виправдати небажання прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана підтримати сусідню Україну в її боротьбі проти російського вторгнення.
Новопризначений глава угорських збройних сил назвав німецьке вторгнення і наступний поділ Польщі за участю Радянського Союзу “німецько-польською локальною війною”.
“Ці коментарі є неприйнятним спотворенням історії і ніколи не повинні були прозвучати, особливо від представника близького союзника”, – написав Кечек у листі, опублікованому в середу.
“Політика умиротворення і прийняття подальших вимог Третього Рейху призвели до початку Другої світової війни, а не відсутність мирних переговорів з агресором”, – додав він.
Як відомо, Орбан відмовив у військовій допомозі Україні і попередив про загрозу Третьої світової війни через рішення членів НАТО і ЄС надіслати Києву зброю і гроші, щоб допомогти захистити свою територію. Він неодноразово заявляв, що Захід повинен розглянути питання про скорочення підтримки України для якнайшвидшого завершення війни.
Водночас директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги “Гібридна війна” Євген Магда називає позицію угорського прем’єра Віктора Орбана та правлячої партії “Фідес” досить прогнозованою.
Вона, пояснює експерт, у тому, що Орбан спирається на підтримку угорських виборців. А вони явно поділяють його погляди на ситуацію у російсько-українській війні.
“Орбан – умілий політик і досить вміло грає на межі фолу. Україні це не подобається. Але вибудувати контргру проти нього, я думаю, Україні не під силу. Однак, нам слід дивитися на контакти з Угорщиною в контексті національних меншин. Тому що європейська інтеграція України, у будь-якому разі, поставить перед нами виклик у вигляді того, що ми зобов’язані гарантувати права національних меншин на своїй території”, – пояснює експерт.
Відповідно, констатує він, доведеться міняти законодавство.
“Для нас Угорщина – лакмусовий папірець. І треба шукати підходи до діалогу з нею”, – констатує Євген Магда.
Ні для кого не секрет, що глава угорського МЗС Петер Сійярто домовився під час візиту до Москви про продовження постачання до своєї країни російських газу та нафти.
Для того, щоб отримувати прибуток від ведення війни в Україні, Росії необхідно реалізовувати 400 млн. тонн нафти та нафтопродуктів, 200 млн. тонн природного газу, 220 млн. тонн вугілля, 25 млн. тонн руди і 32 млрд. кубометрів зрідженого газу, каже директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов.
“Який обсяг із цієї величезної суми може вибрати Угорщина? Головна проблема РФ на сьогоднішній день у тому, що на жодну з вищеперелічених цифр її експорт не виходить. Навіть Китай та Індія не можуть споживати такий обсяг енергоносіїв та корисних копалин, – наголошує Віктор Савінов. – З огляду на все вищесказане в ЄС було ухвалено рішення, що країни, які мають складну логістику в отриманні енергоресурсів (Австрія, Чехія, Словаччина та Угорщина, що знаходяться в Центральній Європі), можуть укладати з РФ договори на постачання енергоносіїв (за обмеженими цінами). Оскільки їхня частка в обсязі російського експорту – мінімальна. До речі, отримує російські енергоносії також Болгарія, що знаходиться на південному сході Європи. Але тут йдеться про певну кількість сирої нафти з РФ для завантаження болгарських нафтопереробних підприємств. Продукція яких надходить в Україну – і йде, зокрема, на потреби нашої армії”.