Німеччина відмовляється надати українським військам бойові танки.
Крістіан Лінднер, міністр фінансів Німеччини і лідер Вільної демократичної партії (ВДП), яка входить до коаліції, не бачить зміни курсу федерального уряду щодо постачання Україні основних бойових танків.Про це повідомляє Handelsblatt.
Відповідаючи на запитання про заяви міністерки закордонних справ Анналени Бербок, Лінднер сказав, що офіційно запитав, чи змінилося ставлення окремих відомств.
“Це неможливо підтвердити”, – заявив міністр фінансів.
За його відомостями, на зустрічах союзників у Рамштайні було досягнуто домовленості покладатися на круговий обмін “і що бойові танки західного виробництва та дизайну не поставляються”.
Президія ВДП все ще вважає, що Німеччина повинна щодня перевіряти, чи можна зробити більше для підтримки України, сказав Лінднер.
Зауважимо, ще з початку повномасштабного вторгнення Росії Німеччина дуже обережно говорила про військову допомогу Україні. За даними німецьких ЗМІ, уряд заморозив не лише передачу зброї, а й прямі контракти України з оборонними підприємствами.
Після серйозних успіхів України у поверненні територій на Харківщині німецькі політичні партії, зокрема й коаліційні, вимагають від уряду посилити підтримку України зброєю. Зокрема, передати танки Leopard 2 та БМП Marder.
Проте Міноборони Німеччини відмовляється передавати Україні бойові танки, про що неодноразово заявляла голова відомства та канцлер Олаф Шольц.
Сам канцлер виправдовується тим, що його країна і так достатньо допомагає Україні озброєнням, а рішення передавати танки буде ухвалювати лише в координації із союзниками.
Зазначимо, голова Союзу військовослужбовців Бундесверу Андре Вюстнер заявив, що передача Києву озброєнь із арсеналів Бундесверу послаблює німецьку армію.
Відносно Німеччини треба бути максимально тверезим. Протягом років країна дійсно економила астрономічні кошти на своїй армії. Вона не виконувала навіть нормативу НАТО щодо витрачання 2% від ВВП, а робила це приблизно на рівні 1,1%.
“Це все відбувалося після того, як Німеччина була Східним форпостом НАТО часів Холодної війни. Там були тисячі танки – величезна кількість інших систем, вкладались величезні кошти в оборону. З 1991 року це все прийшло до занепаду. Десь на рівні 2000-х років почалися масові списання техніки, зразків озброєння – без їх заміни”, – пояснив в ефірі 24 каналу головний редактор Defence Express Олег Катков.
Тут така ситуація, що ніби Німеччина має великий політичний вплив – для цього вона має мати потужні Збройні Сили. Проте Потужних Збройних Сил у Німеччини – ми не побачимо.
За словами Каткова, не буде винищувачів 5 покоління – вони їх лише замовляють. Не буде потужної протиповітряної оборони. Основний літак – “Eurofighter”, який доволі сумнівний за своїми бойовими можливостями. А також він не проходив модернізації й досі не досяг своєї повноцінної операційної готовності.
“Якщо ми беремо Бундесвер, то побачимо там 250 танків та трохи більше сотні самохідних артсистем. Вважати це потужною армією зараз трохи складно”, – зазначив Катков.
Німеччина дійсно не може собі дозволити відправити Україні 100 “Leopard” – це 50% її танкового парку.
“Це нова зброя, якої немає. Тобто вона не знаходиться десь на складах. Закупівля зброї відрізняється від походу в супермаркет, де з полички береш якесь там молоко і йдеш собі додому. Ні, так не буває”, – прокоментував Олег Катков.
Ти замовляєш, очікуєш на виготовлення. Строки виробництва вони завжди вимірюються у місяцях. Коли ми говоримо про самохідні артсистеми – це будуть терміни десь 9 – 15 місяців. Й це в ідеальному стані,
– зазначив Катков.
САУ для України будуть виготовляти у термін до 30 місяців. Усе через те, що треба підготувати їх виробництво. Її ще ніхто не замовив, тому Україна фактично буде першою.
Насправді це доволі непогана САУ – вона повністю автоматизована, екіпаж всього 2 особи й дозволяє бити на доволі високій дальності.