Мільярдер Олег Тиньков повідомив, що у нього діагностовано гостру форму лейкемії. За його словами, йому доводиться боротися за життя.

«У мене діагностовано гостру форму лейкемії. Мені поставили діагноз в жовтні, я пройшов уже кілька курсів хіміотерапії, – йдеться в заяві Олега Тинькова, переданій його представником. – Мені доводилося в житті боротися за себе і за свою справу, але зараз я буду боротися за головне – за саме життя ».

Мільярдер зазначив, що не хотів розкривати подробиці, однак його мовчання в світлі ініційованого США судового процесу «викликало деякі питання і спекуляції». «Це найскладніший етап у моєму непростому житті, але я сподіваюся на Бога, своє тіло, друзів і вашу підтримку», – зазначив він.

З бізнесом, за його словами, «все за планом», ним керує «прекрасна команда», а сам він уже пару років як відійшов від операційної діяльності. «Що стосується питань від США по моїм податкам в минулому, по ним працюють юристи, залишаючи мені сили на тяжбу з моїм головним ворогом», – уклав він.

Після виходу цієї заяви акції TCS Group на Лондонській біржі прискорили падіння на 7% – до -18%.

В даний час Тиньков знаходиться в Лондоні – там розглядається питання про його екстрадицію в США, де бізнесмен звинувачується в податковому шахрайстві. За версією мін’юсту США, російський мільярдер в 2013 році приховав від американських властей $ 1 млрд в доходах і активах. У жовтні того року TCS Group (материнська компанія Тінькофф Банку) провела IPO на Лондонській біржі, в ході якого вартість частки Тинькова в компанії перевищила $ 1 млрд. Через три дні після цього Тиньков відмовився від американського громадянства, вказує мін’юст. При цьому бізнесмен, як стверджується в обвинувальному акті, подав до Податкового управління США (IRS) неправдиву податкову декларацію про те, що його дохід за 2013 рік склав $ 205 317. У іншому документі для IRS, який США також вважають недостовірним, в звітності особи, який відмовився від громадянства США, йшлося про те, що статок Тинькова дорівнює $ 300 000. За пред’явленими звинуваченнями Тинькова в сумі загрожує до шести років в’язниці.

Лондонський суд, який розглядав запит про екстрадицію, відпустив Тинькова під заставу в £ 20 млн фунтів. За умовами застави бізнесмен, який здав паспорта, повинен не залишати місто, не виходити з квартири з 7 вечора до 7 ранку і тричі в тиждень відмічатися в поліції.