Джон Болтон, радник Дональда Трампа з національної безпеки, отримав від українського олігарха Віктора Пінчука $115 тисяч

Про це стало відомо з документа про розкриття фінансової інформації, яку опублікував Білий дім, передає Корупція.Інфо

Так, за останній рік Фонд Віктора Пінчука виплатив Болтону $115 тисяч за участь в двох панельних дискусіях, спонсором яких був Фонд.

Одна з них відбулася в Києві у вересні 2017 року. В її ході Болтон запевнив аудиторію, що президент Трамп не стане радикально міняти міжнародну політику США.

Інший захід, організований Фондом Пінчука, на якому виступав Болтон, відбулося в Мюнхені в лютому 2018 року.

Наталя Вовк, прес-секретар Пінчука, сказала, що Фонд запросив Болтона, тому що хотів зібрати кращих доповідачів, які б представляли різні точки зору.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Представник Джона Болтона від коментарів відмовився.

Болтон був призначений радником Трампа з національної безпеки в квітні 2018 року. Про його призначення стало відомо ще в березні.Всього за минулий року Болтон заробив $2,2 мільйона, в тому числі $747 тисяч – за публічні виступи та співробітництво з телеканалом Fox News.

Пінчук не перший раз тим чи іншим чином фінансує американських політиків.

В 2015 році Фонд Пінчука пожертвував $150 тисяч на особисту благодійність Трампа, який в той момент був провідним республіканським кандидатом на посаду президента, в обмін на 20-хвилинне відеовключення в ході конференції «Ялтинська європейська стратегія».

Крім того, він пожертвував понад $10 мільйонів сімейному фонду Білла і Хілларі Клінтон.

Раніше повідомлялося, що Дональду Трампу в інтерв’ю одному з американських каналів довелося виправдовуватися в тому, що він прагне повернути Росію в G8.


На думку Трампа, його особисті переговори з президентом РФ Володимиром Путіним допомогли б вирішити проблеми, які зараз хвилюють світ. Президент США заявив, що краще говорити з Путіним, ніж про Путіна.

«Ми, можливо, витратили 25% нашого часу на обговорення Росії… І я сказав собі: «Хіба не краще було б, якби Росія була тут?»- зазначив президент США.

Трамп також сказав, що в цій ситуації він виступає «не за Росію, а за США».

Президент США вказав, що при особистій зустрічі з Путіним обов’язково запитав би у нього про ситуацію в Україні.

«Нещодавно у нас був обід в Канаді, і, наприклад, якби Володимир Путін замість когось іншого сидів поруч зі мною за столом, я б сказав: «Чи не зробите ви мені послугу і не підете з Сирії? Або чи не зробите ви мені послугу і не підете з України?», – зазначив глава Білого дому.