Українські сили оборони зазнали величезного успіху у своїй останній кампанії, завдавши суттєвої втрати Чорноморському флоту Росії. Зокрема, ЗСУ загнали росіян в Криму в складне положення.
Про це розповів воєнний експерт Сергій Грабський.
Він зауважив, що вже довгий період часу російських кораблів немає у Західній акваторії Чорного моря.
“Українські сили оборони завдали функціональної поразки російському флоту. Ми вже давно не бачимо якихось рейдових дій саме російських кораблів у Західній акваторії Чорного моря. Росіяни тримають кораблі в Криму, тобто ті кораблі, які ще залишилися в Криму, під загрозою вогневого впливу”, — зазначає Грабський.
Окрім того, ЗСУ завдали ударів по об’єктах протиповітряної оборони, що значно послаблює потенціал Кримського угруповання. Також, якщо російські кораблі отримають найменші ушкодження від ударів українських військ, то вони вже не зможуть працювати, адже ремонтувати їх просто немає де.
“А що стосується саме Чорноморського флоту, то субремонтне підприємство в Севастополі потребує серйозного ремонту, тож пошкоджені кораблі дуже надовго вийдуть з ладу, якщо не до кінця війни в принципі”, — говорить він.
З огляду на це, кампанію українських військових можна вважати успішною. До того ж, противнику нічого протиставити, крім завдання терористичних ударів по об’єктах критичної портової інфраструктури та знищення запасу продовольства, які складають уже світові стратегічні запаси.
“Тобто вони опиняються в Криму як у пастці, що змушує противника виводити основні ударні сили та засоби саме в порти Північного Кавказу. Тому можна сказати, що літньо-осіння кампанія українських сил оборони проти Чорноморського флоту була винятково успішною”, — каже Грабський.
Варто додати, що Україна продовжує системно вражати Чорноморський флот Росії та військові об’єкти в окупованому Криму. Після ж деокупації півострова є два варіанти розвитку подій для Чорноморського флоту.
Їх озвучили секретар РНБО Олексій Данілов і речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.
За словами Плетенчука, ідеальним варіантом було б, якби Чорноморський флот залишив Азово-Чорноморський регіон. Але оскільки РФ є спільним користувачем Чорного моря, Чорноморський флот може піти до Новоросійська.
“Після звільнення нашого Криму жодної мови про перебування там російських окупантів йти не може. В ідеалі було б чудово, якби так званий Чорноморський флот взагалі залишив би Азово-Чорноморський регіон. Це той фактор небезпеки, який постійно там присутній. Але РФ є спільним користувачем Чорного моря – тому на їхніх берегах ці бази можуть і далі зберігатися”, — підкреслив Плетенчук.
Інший варіант — потоплення — добровільне чи примусове.
“Славетні російські військові рефлексії — знищення власного флоту при наближенні противника — мають мати тяглість в часі й традицію наступництва. В іншому варіанті — ЧФ РФ нарізатиметься за принципом салямі: процес болісний, але ЗСУ завдають високоточні удари виключно по об’єктах військової інфраструктури”, — наголосив секретар РНБО Олексій Данілов.
Крім того, військовий експерт Роман Світан прогнозує, що Чорноморський флот РФ може бути остаточно знищений, оскільки піти з Чорного моря він просто не може.
Світан зазначив, що для знищення всіх цих кораблів потрібно близько тисячі одиниць бойового спорядження – ракет, безекіпажних катерів, підводних, повітряних безтілесників — по десятку на один корабель для затоплення.
«Ми зараз виробляємо певну кількість засобів ураження, які можуть затопити весь Чорноморський флот — треба просто час — час для виробництва і час для того, щоб зловити їх в цьому закритому просторі Чорного моря», — зазначив він.