Російські окупанти не полишають намірів захопити Бахмут. Для цього вони готові кинути на знищення стільки загарбників, скільки буде потрібно.
Однак ЗСУ руйнує плани ворога.
Про те, яка ситуація на фронтах станом на ранок 30 грудня, доповіли у Генеральному штабі ЗСУ.
Протягом минулої доби, 29 грудня, противник завдав 85 ракетних та 35 авіаційних ударів, а також здійснив 63 обстріли з реактивних систем залпового вогню.
Небезпека авіаційних та ракетних ударів по критичній інфраструктурі країни залишається й надалі. Російські окупанти продовжують тероризувати цивільне населення України.
Яка ситуація на фронтах
За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка і Білогорівка Луганської області та Соледар, Іванівське, Кліщіївка, Кам’янка, Авдіївка, Веселе, Водяне, Красногорівка і Мар’їнка на Донеччині.
Противник намагається наступати на Бахмутському та покращити тактичне положення на Лиманському та Куп’янському напрямках.
Разом з тим авіація Сил оборони протягом попередньої доби завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння, військової техніки та удар по позиції зенітно-ракетного комплексу противника.
Наші підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 5 пунктів управління, 5 районів зосередження живої сили та склад боєприпасів окупантів,– зазначили у Генштабі.
Через різні причини сьогодні спостерігається ситуація, коли ставки настільки високі, що жодна зі сторін не має переваги у веденні бойових дій і тому якихось активних, яскравих проривів, оточень, захоплень, знищення противника не спостерігається. Але це не означає, що інтенсивність бойових дій знизилася. Таку думку сьогодні, 29 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.
Так він прокоментував слова начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова про те, що ситуація в плані просування війни трохи призупинилася, що у сторін немає великих проривів, але Бахмут, як і раніше, залишається гарячою точкою.
“Абсолютно відповідає [реальній картині на сьогодні]. Потрібно розуміти, що, починаючи з кінця літа спостерігалася ситуація підвищення ставок, коли обидві сторони — і українська, і окупанти — намагалися наростити свій бойовий потенціал, щоб зробити кидок. Ми просто зараз перебуваємо в такій передпіковій ситуації, коли будь-який день може стати вирішальним днем, і може змістити шальки терезів у той чи інший бік. І таким дуже яскравим прикладом є Бахмут, де противник без особливої військової мети продовжує наступати і тиснути на наші війська, а наші війська, виконуючи завдання саме оборонної операції на цій ділянці фронту, продовжують знищувати противника, вимотувати його, примушувати відходити, примушувати вводити в бій додаткові резерви, які, на думку противника, могли бути використані на інших напрямках”, — сказав він.
Військовий експерт зазначив, що напруження боїв у районі Бахмута надзвичайно високе.
“І, попри деякі заяви, що війська видихаються, що війська не здатні вести наступальні дії, говорити про те, що завтра, наприклад, це напруження боїв спаде, саме під Бахмутом було б передчасно”, — заявив Грабський.
За його словами, якщо об’єктивно подивитися на картинку з більшою дистанцією, з більшою перспективою, то для російських військ ситуація там виглядає досить безнадійно.
“Тому що вони не мають можливості використати на всю міць свою силу і переваги, які вони поки що мають. І тому Бахмут для них стає такою больовою точкою на карті бойових дій, але вони його вже не можуть залишити поза увагою і з завзяттям продовжують атакувати цю локацію”, — підсумував Сергій Грабський.