Як розповів науковий стипендіат програми трансатлантичної оборони та безпеки Центру аналізу європейської політики Федеріко Борсарі виданню Newsweek, ліквідація українськими силами російських командирів є частиною більш масштабного плану командування ЗСУ.
За його словами, командири зазвичай мають мету, мотивацію і напрямок. Україна прагне підірвати здатність російських збройних сил ефективно продовжувати війну.
«Це частина ширшої стратегії з руйнування мережі командування і контролю противника з кінцевою метою значного зниження здатності російських сил планувати і проводити скоординовані операції», — сказав Борсарі.
Колишній український військовослужбовець Віктор Коваленко заявив журналістам, що для російських військових кожна втрата високопоставленого офіцера створює тимчасовий локалізований хаос. Так, підрозділи російської армії не навчені і навіть не мають права маневрувати автономно.
Генерал-лейтенант у відставці армії США Бен Ходжес сказав, що удари по вищих воєначальниках істотно ускладнюють дії російської армії у війні, що триває.
«Це уповільнює здатність росіян реагувати і передбачати. Це заважає їхньому плануванню, тому що тепер їм потрібно реконструювати, перебудовувати або шукати нове місце», — сказав Ходжес.
Водночас, як заявив військовий експерт Андрій Крамаров, окупанти вже усвідомили давно власний провал, тому аби «захиститися» від українського контрнаступу хаотично починають перекидати на Південь новостворену 25 загальновійськову армію Росії.
Він також розклав по поличкам, які перспективи для українських захисників відкриє оточення Вербового.
Оточення Вербового дозволить ЗСУ закріпитися на вигідних висотах, а також розширюватися вглиб. Завдяки цьому українські воїни зможуть робити невеликі «заїзди» із самохідних артилерійських установок. Зокрема, із РСЗВ HIMARS, які заходячи на ділянку, здатні швидко відпрацювати й так само швидко повертатися.
Крамаров припускає, що незабаром почуємо хороші новини щодо району в бік Токмака. Крім того, безпечніше проводити рейди ЗСУ дозволяє велика кількість знищеної російської артилерії.
Відомо, що у росіян є певні проблеми з комунікацією. Адже вони на цей напрямок кинули «збірну солянку», зокрема два десантних полки. Аби стримати наш натиск та убезпечити себе від прориву на цій ділянці фронту,– сказав військовий експерт 24 каналу.
Крім цього, в окупантів проблеми із розміщенням командних штабів, по яких ЗСУ потужно відпрацьовують.
«Я думаю, що нам варто очікувати більш значного розширення як вглиб, так і вшир цього плацдарму», – наголосив Крамаров.
За словами Крамарова, новостворена 25 загальновійськова армія Росії досить непогано підготовлена. Адже спочатку росіяни планували розмістити її на Луганщині, аби почати нову хвилю атак у напрямку Куп’янська та Лиману.
Проте наразі ворог певні частини цієї армії починає перекидати на Південь для «захисту» від українського контрнаступу, який просувається вперед. Позаяк противник розуміє, що не зможе досягти бажаного успіху на Куп’янсько-Лиманському напрямку, а все завдяки обороні, яку побудували українські військові після Харківської операції.
Росіяни вже намагаються хаотично ними (25 загальновійськова армія – 24 Канал) затикати дірки на фронті. Ми ж прекрасно розуміємо, що коли з’являються такі хаотичні скупчення їхніх військ, якими вони намагаються зупинити наш прорив, то по них дуже ефективно завдається вогневе ураження,– зауважив Андрій Крамаров.
Зрештою, російська армія як і радянська армія – переїжджаючи з однієї ділянки фронту на іншу втрачає і особовий склад, і техніку.
«Тому стратегія, яку обрало командування Збройних Сил України, показує, що вона себе вже виправдовує», – підсумував військовий експерт.