Для того, щоб українська армія отримала успіх у планах щодо виходу на кордони зразка 23 лютого 2022 року, ЗСУ необхідно близько 300 танків, 600-700 бойових броньованих машин і 500 артилерійських систем.
Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.
Він уточнив, що це статистика, яку раніше наводив головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний.
“З урахуванням подальшого просування української армії в контрнаступ, відповідно, потрібні далекобійні ракети. Зокрема, добре відомі ATACMS, які здатні знищити ворожі об’єкти і цілі на глибині до 300 км. У зону ураження таких ракет, унаслідок тих чи інших заходів наступального характеру української армії потраплятиме і Кримський міст”, — сказав експерт.
Незважаючи на те, що російська пропаганда вкрай активно розхвалює Крим як практично неприступну фортецю, очевидно, що ахіллесова п’ята у Криму є. І це — Керченський міст, вважає Селезньов.
“Щойно цей міст буде пошкоджено таким чином, що росіяни не зможуть забезпечити логістику угруповання окупаційних військ, що діють на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя, у росіян почнуться дуже великі проблеми. Кораблями багато не привезеш”, — зазначив експерт.
Селезньов нагадав, що внаслідок високоточних ракетних ударів ЗСУ по об’єктах у районі Херсона було пошкоджено чотири магістралі, два автомобільні мости і два залізничні, що значно ускладнило комунікації між лівим і правим берегом Дніпра. Росіяни тоді не отримували в достатній кількості матеріально-технічні засоби.
“Думаю, така ж доля чекає і на російський окупаційний контингент, що діє на Кримському півострові”, — сказав експерт.
Ракети, за його словами, це обов’язкова зброя. Крім того, українським військовим необхідна величезна кількість боєприпасів, артилерійських систем, тому що нинішня війна — це війна артилерії.
“Що ретельніше відпрацює українська артилерія ворожі тилові райони, то ефективнішим буде український контрнаступ, то менших втрат українські штурмові бригади зазнають у результаті дій, спрямованих на блокування та знищення ворожих окупаційних військ. Тому артилерія, ракети — обов’язкові”, — акцентував гість ефіру.
Щодо авіації, то це дуже важливий фактор, каже Селезньов, але в нинішній війні авіація посідає все-таки дещо другорядну роль.
“Так, безумовно, фактор винищувачів F-16 значно посилить можливості протиповітряної оборони країни. Але є не менш серйозні аналоги за типом систем протиповітряної оборони наземного базування у наших західних партнерів. І вони також нам будуть вкрай важливими, тому що ми бачимо, що ракетний терор Росії триває”, — сказав Селезньов.
Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков впевнений, що Україна має достатньо мотивації та волі, щоб силою вигнати російських окупантів зі своєї землі. На ситуацію на фронті, за його словами, основний вплив мають два чинники: зброя та дипломатія.
“З приводу зброї, нам потрібна сучасна, яка завдає точних ударів на дистанцію понад 150 км – це пріоритет.
Україна неодноразово доводила західним партнерам, що завдає ударів супротивнику виключно на окупованих територіях і не б’є по території Росії, — зазначає експерт. – Саме силове просування ЗСУ до кордонів Росії, відтіснення окупантів є запорукою адекватних мирних переговорів. Сьогодні країна-агресор не демонструє адекватності, пропонуючи нам змиритися із захопленими силою українськими територіями. Ми маємо силою втихомирити окупантів – і лише після цього проводити переговори на справедливих для України та всього цивілізованого світу умовах”.
Щодо дипломатичної складової, то Україна прагне миру і хоче закінчити кровопролиття якнайшвидше, підкреслює Сергій Биков.