Президент Франції Емманюель Макрон сподівається, що на час літніх Олімпійських ігор, які цього року відбудуться у Франції, вдасться досягти перемир’я в Україні, секторі Гази і в Судані. Однак, це створить для України нові ризики, адже Росія тричі використала олімпійське перемир’я для своїх агресивних дій.

Таку думку висловив голова правління Українського кризового медіа-центру, посол України у США у 2015−2019 роках Валерій Чалий.

Він зауважив, що олімпійське перемир’я в новітній період, коли його поновили, якраз його три рази і порушили. Причому порушила три рази саме Росія.

«Це насправді не є зобов’язуючою резолюцією; це не те, що там визначає статут ООН, це закликають до доброї волі.  От, наприклад, українська ситуація 2014-го року. За документами, навіть російськими, навіть вони медаль видали За початок окупації Криму, 20-го лютого 2014-го року. А перемир’я в той час тривало аж до 23-го березня. Вони його чітко порушують. Те ж саме відбулось під час широкомасштабного вторгнення», — наголосив він.

Експерт також підкреслив, що в теперішньому випадку, якщо говорити про літо цього року, [олімпійське перемир’я мало б тривати] десь до 15 вересня, а 19-го липня.

«Але ще раз наголошую: це нововведення, три рази Росія не просто порушила — використала для своїх атак і агресивних дій. Тому робіть висновки самі. Хоча, я думаю, ця історія буде крутитись. От ми слухали заяви Емманюеля Макрона, і не тільки ми, а й в Європі, щодо надсилання Збройних сил до України — французьких і так далі. І тут раптом ось така ініціатива, яка, очевидно, не веде до жодного перемир’я. Його не буде. Хоча там йдеться не тільки про Україну, а і про Близький Схід, Судан», — додав Валерій Чалий.