Кремль встановив термін захоплення міста Часів Яр у Донецькій області для російських окупантів. Ці подробиці були розкриті в ефірі телемарафону 15 квітня офіцером секції планування 4 бригади оперативного призначення «Рубіж» Нацгвардії Дмитром Кожубенком.

«Так, ситуація зараз дуже складна. Противник кидає все більше і більше своїх підрозділів для того, щоб досягти мети — це безпосередньо захопити місто Часів Яр. Вже є інформація про те, що противнику була поставлена задача до 9 травня здійснити захоплення міста», — розповів військовий.

Він наголосив на тому, що Збройні Сили РФ сконцентрували на цьому напрямку значну кількість бронетехніки, велику кількість «штурмового м’яса», а також дрони різних типів та артилерію.

«Вони раз за разом проводять свої штурмові дії, не рахуючись зі смертями. Просто, таке враження, ніби їм сказали: «От, хто перший добіжить до Часового Яру, тому даємо героя Росії, і все у вас буде добре». І вони просто там як зомбаки лізуть і лізуть», — зазначив Кожубенко.

Офіцер Нацгвардії заявив, що Сили оборони ліквідують ворожих штурмовиків як з використанням стрілкової зброї, так і за допомогою FPV-дронів.

«Але противник не рахується з втратами. У них є поставлена мета, і вони йдуть до неї за будь-яку ціну», — додав військовослужбовець.

Місто Часів Яр на Донеччині може стати такою ж самою жертвою, як Авдіївка, що потрапила під контроль росіян у лютому 2024 року, якщо у нас не буде достатньо сил для його захисту.

Про це розповів Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та колишній заступник начальника Генштабу (2006-2010 роки), в інтерв’ю одному з видань.

Експерт підкреслив, що Збройні Сили України, звичайно, будуть боротися та захищати місто, але для цього потрібен відповідний потенціал: озброєння, боєприпаси, військова техніка та жива сила. Якщо все це буде наявним, ми зможемо захистити Часів Яр, а якщо ні – може повторитися сценарій Авдіївки.

Часів Яр – це важливий оборонний пункт, який має велике значення для нашої оборони, особливо в наш час.

Романенко підкреслив, що окупаційні війська Росії не збираються зупинятися. Їхня наступна ціль – повне захоплення Донецької та Луганської областей.

«Вони вже на околицях Часового Яру, тому, гадаю, і далі будуть намагатися йти вперед. А як вони захоплюють міста, ми вже бачили на прикладі  Бахмута, Соледара, Авдіївки, Маріїнки. Використовують метод вогневого валу, тобто будуть атакувати всім наявним арсеналом з повітря, він у них є. Відповідно такий потужний оборонний вузол, як Часів Яр може бути атакований. Росіяни півтора року сунули на Вугледар, намагалися захопити місто з півдня, незважаючи на величезні втрати. Тепер вони захопили Маріїнку, і будуть заходити на Вугледар з північно-східного напрямку в тил до угрупування, яке там знаходиться. На жаль, сили та ресурси у них є, а також досвід м’ясних штурмів», — резюмував Ігор Романенко.

Варто відзначити, що потяг російських окупантів до захоплення Часів Яр відрізняється від їхніх планів щодо Бахмута та Авдіївки. Часів Яр – дійсно важливе місто.

Про це повідомив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в рамках єдиного телемарафону.

За його словами, наступ на Бахмут був важливий для російських окупантів з точки зору репутації, оскільки РФ втратила території на Харківщині та Херсонщині.

“Крім того, треба було й Пригожину довести професійність ПВК “Вагнер”. Авдіївка також була винятково пропагандистським елементом напередодні виборчої кампанії – мовляв, “СВО” йде за планом. Щодо Часового Яру – це дійсно важливе місто”, – наголосив Олександр Коваленко.

Він пояснив, що Часів Яр розташований на найвищій висоті в цьому регіоні. Російським окупантам важливо захопити його, щоб рухатися далі – вглиб Донецької області.

Також він зауважив, що завдяки висотам у Часів Яр Збройні Сили України мають перевагу у вигляді артилерії. Але нестача боєприпасів може зробити цю перевагу недостатньою.