Що далі? Що має робити президент та керівництво країни після удару по ОПЖЗ та інформаційним проектам РФ в Україні?
Такими словами розпочав свій допис у Facebook журналіст Юрій Бутусов. Подаємо його слова без змін:
1. Президент має виступити з відеозверненням до країни – це якраз той випадок, коли всі цього чекають. Дати визначення, подивитись в очі, сказати про свободу слова, дати оцінку істеричній реакції проросійських політиків та пропагандистів, сказати, чи будуть введені обмеження проти ватажків проросійської агентури та фінансово-економічних проектів, які створив Кремль для фінансування свого впливу. Вичікування президента з офіційною позицією буде сприйнято опонентами як слабкість, потрібно показати, що є план, стратегія. Бити так бити – тепер шляхи відступу Зеленський собі відрізав, треба йти далі.
2. Служба безпеки України має провести розслідування та звернутись до генпрокурорки Ірини Венедиктової за дозволом на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Тараса Козака через фінансування тероризму. Справа має бути порушена на підставі матеріалів, по яким ухвалено рішення РНБО.
3. СБУ має відкрити кримінальні справи щодо народних депутатів Віктора Медведчука, Вадима Рабіновича, Ріната Кузьміна, а згодом генпрокурорка має надати дозвіл на притягнення їх до відповідальності. Ці люди мають найщільніші контакти з Кремлем та ведуть зараз відкриту антидержавну діяльність. Уся їхня діяльність в Україні має стати предметом оцінки правоохоронців. Зеленський має продовжити системні обмеження тих керівників проросійського політичного проекту ОПЗЖ, які дозволяють собі відкриті антидержавні заклики.
4. РНБО має дати оцінку іншим економічним проектам російської агресії в Україні завдяки яким Путін фінансує війну, вбивства українців та свою агентуру. Так, з 1 лютого уряду України ухвалив рішення щодо імпорту електрики в Україну. Тим самим задається нищівний удар по українській енергетиці, фактично знищується державний “Енергоатом”. Фактично Кабмін України допомагає ворогу вбивати власну економіку. СБУ має відкрити справу проти посадовців, які знищують енергетику України в інтересах РФ.
5. Зеленський має очистити своє найближче оточення. Знаходження на ключових посадах в Офісі президента російських агентів Руслана Демченка, начальника комітету по розвідці, та Олега Татарова, замголови ОП з правоохоронної діяльності вказує на непослідовність та відсутність системного підходу у боротьбі з російським впливом у владі.
6. Україна має звернутись до США з проханням заблокувати діяльність проросійської пропаганди в соціальних мережах Youtube, Facebook та інших. Російські пропагандистські проекти типу Шарія та інші мають бути ліквідовані. Це питання президент, уряд, народні депутати мають підняти на найвищому рівні.
7. Президент має провести реалістичний аналіз та започаткувати структурні реформи, спрямовані на справжнє підвищення боєздатності сил оборони та безпеки, оскільки послаблення російського впливу може призвести до додаткових ударів на фронті з боку російських військ, та створювати нові загрози, до яких державі треба стати готовою.
8. Україна має звернутись до країн НАТО з пропозицію створити програму щодо посилення взаємодії, вона має бути запропонована Альянсу самою Україною, так саме як безвізовий режим з ЄС у свій час. Сварка між МО та ГШ ЗСУ, яку президент не знає як вирішити, показує, що ні про яку сумісність з НАТО зараз навіть не варто говорити, нам потрібні не пусті гасла та балачки про “стандарти НАТО”, а системні кроки, наші власні забов’язання, розраховані на три найближчих роки.
Якщо президент Зеленський думає, що він зіграв партію, і справа зроблена, варто усвідомити – він вчора зробив перший системний політичний крок у своєму житті, і якщо не зробити інші кроки та не почати діяти на випередження, країна отримає серію ударів у відповідь. Росія буде рахуватись тільки з силою та з системою.