1 січня президент Володимир Зеленський призначив Юрія Галушкіна командувачем Сил територіальної оборони Збройних cил України.
Як зазначається на сайті президента, у 2001-2002 роках Галушкін був учасником міжнародної миротворчої операції в Косові.
У 2014-2015 роках Галушкін був в. о. командувача Високомобільних десантних військ, які тоді входили до складу Сухопутних військ ЗСУ. Після того, як Високомобільні десантні війська стали окремим родом військ ЗСУ, Галушкіна призначили заступником командувача.
З грудня 2019 року Галушкін проходив службу на посаді головного інспектора Міноборони, а з середини 2020 року – був заступником головного інспектора.
Як повідомляється, з 1 січня 2022 року набуває чинності ЗУ “Про основи національного спротиву”, відповідно до якого провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗСУ.
Зазначимо, 1 січня 2022 року вводиться в дію Закон України «Про основи національного спротиву», відповідно до якого провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗСУ. Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Ради.
Відповідно до закону, національний спротив є складовою частиною комплексної оборони держави, що включає в себе комплекс заходів для максимально широкого залучення громадян України до забезпечення військової безпеки, суверенітету і територіальної цілісності країни, стримування і відсічі агресії.
Водночас загальне керівництво національним спротивом здійснює Верховний головнокомандувач збройними силами – президент України.
Складовими національного спротиву є територіальна оборона (ТО), рух спротиву та підготовка громадян України до національного спротиву.
Законопроект передбачає, що в рамках системи ТО можна також створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю.
Провідна роль в організації, підготовці, підтримці та виконанні завдань спротиву повинна належати Силам спеціальних операцій (ССО) ЗСУ, а керівництво рухом спротиву здійснюватиме командувач ССО.
Чисельність ЗСУ збільшується на 11 тис.: 10 тис. – для військ територіальної оборони і 1 тис. – для сил спеціальних операцій.
Сили територіальної оборони виводяться зі складу сухопутних військ ЗСУ і отримають окреме фінансування. Саме їм відводиться провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України.
Як зазначав президент Володимир Зеленський, заходи національного спротиву здійснюватимуться як на підконтрольній, так і на тимчасово окупованих територіях нашої держави.
За його словами, закон “Про основи національного спротиву” дає змогу в разі потреби залучити все населення України до захисту рідної землі.
Закон набув чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 1 серпня 2021 року, і вводиться в дію з 1 січня 2022 року.
Як повідомлялося, за президентський законопроект №5557 “Про засади національного спротиву” у другому читанні і в цілому проголосували 313 народних депутатів на пленарному засіданні 16 липня. 29 липня Зеленський підписав закон.