Адмірал Військово-морських сил США Джон Річардсон закликав перейти в наступ на РФ і Китай, які "використовують свої військово-морські сили для все агресивніших захоплень землі, моря і влади". 

Про це пише видання Business Insider.

Відповідаючи на запитання колишнього заступника генерального секретаря НАТО Александра Вершбоу, що можуть зробити США, щоб дати відсіч Росії, Річардсон сказав, що настав час завдати першого удару.

Він закликав перейти в наступ на РФ і Китай.

Видання у зв'язку із цим нагадало про анексію Росією Криму, захоплення російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі і посилення присутності в Середземному морі через війну в Сирії. 

Окрім того, у США заявляють про мілітаризацію Китаєм Південно-Китайського моря.

"Я вважаю, було б чудово, якби ми змогли змусити росіян, наших конкурентів, реагувати на наші перші кроки. Час від часу гра на білій стороні дошки є перевагою", – підкреслив адмірал.

Він також нагадав, що Китай нещодавно погрожував потопити авіаносці ВМС США за допомогою нових ракет, і закликав укласти договір "про поведінку на морі". 

Крім того, у повідомленні також йдеться, що “російські війська регулярно перевіряють флот США небезпечними трюками на повітрі та морі”. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Два рази у 2018 році російські літаки пролітали близько до літаків ВМС США, а у 2015 році два Су-24 імітували бомбардування, налітаючи на військовий корабель USS Donald Cook.

Адмірал вважає, що США повинні думати не тільки про те, щоб дати відсіч, а й про те, щоб першими "чинити тиск у парі регіонів", оскільки Росія наростила військово-морську присутність.

Річардсон також зазначив, що останнім часом покращилися ракетні системи у потенційних супротивників Сполучених Штатів і закликав думати не про потенційну загрозу, а про нові засоби захисту, які в найближчі роки будуть встановлені на авіаносці.

Відзнчимо, що у серпні 2018 року, США офіційно відновили 2-й флот для протидії Росії в Північній Атлантиці. Раніше він оберігав підходи до континенту з боку Атлантики, але був розформований 2011 року.

За словами Річардсона, 2-й флот зможе «провести вирішальні бойові дії, щоб перемогти будь-якого ворога».