Два французьких Mirage 2000-5 літаки перехопили російські винищувачі Су-30 і Ан-72 транспортний літак над Балтійським морем. Командування повітряних сил НАТО показало момент перехоплення російських літаків над Балтикою. Відео і фото з’явилися на сторінці Х (Twitter) ПС НАТО.
Інциденти сталися 29 лютого в міжнародному повітряному просторі на північ від Польщі.
«Подивіться, як це виглядає, коли 2 французькі Mirage 2000-5 перехоплюють два російські Су-30-М літаки над Балтійським морем», — йдеться у підписі до відео.
Зазначається, що французькі винищувачі отримали нове завдання, де вони також перехопили російський Ан-72, що летів у міжнародному повітряному просторі на північ від Польщі.
Французькі військові літаки діють в межах місії під назвою «Повітряна поліція НАТО» в деяких країнах-членах Альянсу для збереження безпеки повітряного простору. Ці місії підсилені після повномасштабного вторгнення Росії до України в лютому 2022 року.
Варто додати, що влітку 2024 року Росія може здійснити агресію проти НАТО, зокрема над Латвією та Естонією.
Про це повідомив російський політолог Валерій Соловей.
Він стверджує, що в Кремлі вважають НАТО за слабкий союз через Україну.
«Він не може допомогти Україні здобути перемогу, хоча у нього є військово-економічні можливості… Немає волі, немає екзистенціальної рішучості, тому зараз відкривається сприятливий момент, щоб спробувати НАТО «на зуб»», — розповів Соловей.
Він уточнив, що влада РФ готує гібридну агресію проти НАТО, схожу на «кримський сценарій».
«У жодному разі не у вигляді військової операції… у вигляді гібридної операції, яка передбачає військову силу як інгредієнт, але це не вирішальний інгредієнт, а той, який використовується на заключному етапі. Зараз дві мішені головні — Латвія та Естонія. Уявіть, що там платіжні системи перестають працювати, сайти банків і держустанов руйнуються, виникають проблеми з рухом тощо, починається суспільне невдоволення, зростання злочинності (це дуже просто організувати). Починається хаос. Мета — хаотизація. Під час цієї хаотизації відбувається якась ворожа дія по відношенню до громадян Росії, які проживають в Естонії або Латвії, або просто до етнічних росіян. Після цього Росія вводить обмежений контингент у вигляді сил спеціального реагування, як це було з Кримом у 2014 році, і спостерігає за реакцією», — розповів російський політолог.
За його словами, якщо реакція на це вторгнення НАТО буде не жорсткою, ризик повної окупації Балтії стане реальним.
«Якщо (Кремль) побачить, що реакції немає, або НАТО висловлює заклопотаність, значить, можна повністю взяти під контроль всю Балтію. Вважають, що на це піде не дуже багато часу, до того ж ті НАТОвські підрозділи, які там перебувають, будуть заблоковані «повсталими громадянами»… Повторення сценарію із «зеленими чоловічками»… Якщо НАТО відреагує рішуче, тоді контингент залишить Балтію, хаотизація припиниться. Але Росія цим покаже світові: «Вам не треба допомагати Україні, бачите, які у вас проблеми? Ми можемо зробити все, що хочемо». Це буде послання — захищайте себе, не думайте про Україну», — повідомив Соловей.
За його даними, Кремль влаштує обидва варіанти.
«Вважається, що будь-який результат виявиться виграшним. Будь-який… Плани намічені вже на літо. Це не означає, що влітку все почнеться, занадто багато змінних. Якщо в Росії почнеться політична криза, їм буде не до цих планів. Буде боротьба за Кремль, а не за Таллінн і Вільнюс… Контекст може змінитися несподівано для всіх», — констатував Соловей.