Дмитро Гордон пояснив, чому Медведчук не зацікавлений потрапити до списку обміну з РФ.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю на телебаченні заявив, що якби у нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука було російське громадянство, то Україна могла б розглянути його обмін з РФ на українців.

Сам Медведчук заявив, що у нього немає російського громадянства, й озвучений Зеленським варіант з обміном його не цікавить. Чому Медведчук, якому загрожує в Україні тюремний термін за держзраду, не зацікавлений у такому обміні, поділився думкою в програмі “Час Голованова” на телеканалі “Україна 24” журналіст Дмитро Гордон.

“Я вважаю, що це помилка президента навіть пропонувати Медведчуку такий хід. Я поясню чому. Медведчук виключно розумний ворог, холодний, точний, дуже добре підготовлений. Блискучий юрист. Зрозуміло, що його обслуговує велика кількість юристів… Тому розкладімо ситуацію на складові. Я днями дізнався, що Олександр Онищенко – він правдолюб, дуже переживав за Україну – прийняв російське громадянство… Його, мабуть, прищемили за якісь справи в Україні. Але якби він прийняв американське громадянство, або французьке, або британське, я б сказав – так, нормальна історія. Але приймати російське… Ось людина і скинула з себе весь одяг, в який вбиралась, а значить, співчувала ворогам. Але це Онищенко. Медведчук – птах іншого польоту”, – сказав Гордон.

Журналіст також пояснив, чому Медведчук не піддався спокусі втекти з України до РФ. За його словами, вся справа у ставленні Кремля до його ув’язнення в Україні.

“Я думаю, звичайно, у нього (Медведчука – ред.) була спокуса, коли його повели до суду, і була реальна загроза, що він сяде, звичайно, була спокуса втекти до Росії. Тому що бізнес там, кажуть, і Путін найкращий друг і кум тощо.  Але, за чутками від “безпритульної агентури”, Путін передав йому через людей, що якщо він втече, то для Путіна він більше інтересу не представлятиме. Нехай краще йде і сідає, і тоді ми (Кремль – ред.) допомагатимемо”, – зазначив Гордон.

Він також розповів про те, яка перспектива “сценарного плану” самого Медведчука, пов’язаного з його “посадкою” в Україні.

“Звичайно, Медведчук боротиметься. Звичайно, якщо треба, він піде у в’язницю, з ним там нічого поганого не станеться, він сидітиме комфортно, якщо він захоче це зробити. І цінність його як політика від цього тільки зростатиме. І, звичайно ж, він просто, вибачте, як би мені неприємно це було, “умив” президента. Він сказав: “А я громадянин України, мені не треба ніяке інше громадянство”. Це хід, звичайно, політика, тому не братиме він російське громадянство, не буде він виходити з українського, він продовжуватиме свою боротьбу проти України. Я взагалі вважаю, що Медведчук, мені здається, Україну взагалі не те що не любить, він її ненавидить. І все українське йому глибоко чуже. Він відчуває себе росіянином. Він… активно працює, щоб Україна не була державою протягом усього свого свідомого життя. І тому якщо, звичайно, він продовжуватиме боротьбу, для нього це сенс життя зараз. Він показуватиме Путіну: “Я боєць, дивись, я не підведу!”. І він буде важливим фактором в українській політиці, на превеликий жаль. Я дуже не хочу, щоб вороги України були фактором української політики. Але, на жаль, так виходить, тому що, як говорила мені одна людина з погонами, “те, що ми вас не посадили – це не ваша заслуга, це наша недоробка”. Тому те, що Медведчука не посадили – це недоробка тих, хто думав посадити”, – підсумував журналіст.

Нагадаємо, нардепу від ОПЗЖ Віктору Медведчуку 8 жовтня оголосили підозру в державній зраді, а також сприянні терористичній організації. Йдеться про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України.

За версією слідства, Медведчук після окупації Росією частини Донбасу створював перешкоди для закупівель Україною вугілля з ПАР. Згодом за сприяння Медведчука були організовані незаконні схеми для постачання вугілля з ОРДЛО на державні підприємства України.